3200 MHz RAM 2133 MHz görünüyor

Hocam söz sizde :) Benim çok bilgim yok bu konularda, saygısızlık ettiysem kusura bakmayın :) Sadece ayarları karıştırmayı hiç sevmiyorum :D
Yok hocam başlarda ben de sevmiyordum böyle şeyleri, tabii verilen değerlerde kullanılması güven veriyor fakat bir zaman sonra hız aşırtma veya bu tür durumlar için kendin değer girmen gerekiyor.
Hocam kaydetmiyor olabilir misin? 3200MHz'ye çıkmamış olabilir RAM fakat 3000MHz %99 olması gerekiyor.

Peki az uygulama açıkken böyle gözüküyor olailir mi RAM harcayacak oyun + Chrome opera açsam artar mı acaba?

Hocam eğer böyle bir durum varsa gerçekten RAM'lerin için iade veya değişim isteyebilirsin. Normalde 3200MHz çıkması gerekirken 3000MHz bile çıkmıyor diyerek. XMP'yi doğru yaptığından emin ol yine de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Hocam eğer böyle bir durum varsa gerçekten RAM'lerin için iade veya değişim isteyebilirsin. Normalde 3200MHz çıkması gerekirken 3000MHz bile çıkmıyor diyerek. XMP'yi doğru yaptığından emin ol yine de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

PC'nin ilk sahibi değilim garantisinin de olduğunu düşünmüyorum laptop la takas yapmıştım.
edit: Garanti bitmiştir demek istedim.
1606202209702.png

CPU-Z'de de aynı şeklide gözüküyor.

Sistem bileşenlerini yazabilir misin? Bios pilini değiştirmeyi deneyebilirsin fakat yine de 1 kere de olsa 3200MHz gösterirdi diye düşünüyorum. Aynı şekilde 29,33 yazarak 2933MHz deneyebilirsin. Kaydedip çıktığından emin ol.

Geri
Yukarı