Çözüldü 3200 MHz RAM 2667 MHz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir tufan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni 3200MHz RAM aldım 8x2 16 GB RAM. Taktigimda çalıştı fakat 3200 MHz çalışmasi lazım iken 2667 MHz çalıştı.

BIOS'a gir, XMP göreceksin. Onu profile 1 veya profile 2'den 3200 MHz gördüğünü seçip ilerle. İkisi de 3200 MHz ise profile 1 seçip F10'a basıp kaydet.

Dostum bu işlemci frekansı gibi Boost olan bir parça değil. Ne yazarsan sabit o çalışır.

Senin RAM'inin 5200 MHz çalışmasının sebebi de XMP açmamış oluşun.

Ben daha önce hiç BIOS ayarı yapmadım yani bioasu nasıl acicagimi bile bilmiyorum.

Ben daha önce hiç BIOS ayarı yapmadım yani bioasu nasıl acicagimi bile bilmiyorum.

1672939901237.png

Gelişmiş Başlangıç yapın. Sorun gider > Gelişmiş seçenekler > UEFI Donanımı yazılımı ayarları > Yeniden başlat tuşuna basın.

Bilgisayarı kapat. Açılırken "Delete" tuşuna sürekli bas. Karşına BIOS ekranı gelecek. BIOS ekranında zaten XMP ayarını göreceksin karşına çıkacak.

Daha sonra attığım videolara bakarak açabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımcı olabilir.

Şu an BIOS'tayım profile 1 ve 2 3200 MHz olarak gözüküyor ama sistem 2667 MHz calisiyor

Şu an BIOS'tayım profile 1 ve 2 3200 MHz olarak gözüküyor ama sistem 2667 MHz calisiyor.
Profile 1'i seçip F10'a bas, kaydetmiş oluyor. Sonra sistemi tekrar açtığında 3200 MHz çalışmış olacak.

Geri
Yukarı