3200 TL hazır sistem önerisi

Bütçe
3200 TL
Pc Toplama Sihirbazı
Ben böyle bir sistem topladım biraz daha bütçe artırırsan 16 GB yaparız RAM'i.
@İskender kebap baksana bir.

Hocam topladığınız sistem gayet iyi ama ben olsam İ3 9100F kullanırdım. Ryzen 3 1200'e göre çok daha iyi bir işlemci ve evet dediğiniz gibi 16 RAM yaparsa iyi bir sistem olur. Ayrıca şimdi fark ettim topladığnız sistemde PSU yok ya da ben göremedim.

Hocam topladığınız sistem gayet iyi ama ben olsam İ3 9100F kullanırdım. Ryzen 3 1200'e göre çok daha iyi bir işlemci ve evet dediğiniz gibi 16 RAM yaparsa iyi bir sistem olur. Ayrıca şimdi fark ettim topladığnız sistemde PSU yok ya da ben göremedim.
Duzelttim onu ben de sonradan fark ettim :D

Hocam bu sistem daha ucuza gelmez mi? Ayrıca i3 9100F var. Pollux 3TD – Game Garaj
İsterseniz yükseltme seçeneklerinde fiyatı düşürebiliyorsunuz. Alacak arkadaşı şimdiden uyarayım attığım sistemde kullanılan ekran kartı markasını pek duymadım.

Hocam bu sistem daha ucuza gelmez mi? Ayrıca i3 9100F var. Pollux 3TD – Game Garaj
İsterseniz yükseltme seçeneklerinde fiyatı düşürebiliyorsunuz. Alacak arkadaşı şimdiden uyarayım attığım sistemde kullanılan ekran kartı markasını pek duymadım.
Afedersin ama attığın gönderiyi gördüğüm an "Pollux ne lan?" Dedim kendi kendime :D

Monitör ile 3500 oluyor ama ekrana görüntü gelmedikten sonra ne işe yarar. R3 1200 AF ile RX 570 sistem kurulabilir.

Sadece sistem mi, yoksa ekipman dahil mi?

Sadece sistem hocam.
Pollux 3TN-B – Game Garaj yükseltme seçeneklerinden GTX 1650 Super takarsanız iyi bir sistem olur.

Tabi biraz bütçenizi arttırabiliyorsanız. 3800 TL'ye Ryzen 5 1600, GTX 1650 Super'li bir sistem alabilirsiniz.

Keşke yükseltebilsem bütçeyi ama maalesef.

Hocam bu nasıl peki tam bütçeme uygun.

Son düzenleme:
Sadece sistem hocam.

Keşke yükseltebilsem bütçeyi ama maalesef.

Hocam bu nasıl peki tam bütçeme uygun.

Evet bütçenize uygun ama Ryzen 3 1200 bana kalırsa yetersiz bir işlemci, ben şu sistemi öneririm: Pollux 3TD – Game Garaj
Bütçeni sadece 100 TL aşıyor eğer ben 100 TL daha biriktirmek istemiyorum dersen ana kartın markasını değiştir. Tam istediğin bütçeye iniyor. Bu sistemde olan işlemci i3 9100F ve Ryzen 3 1200'den çok daha iyi bir işlemci kanıt olarak aşağıda bıraktığım videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Yalnız uyarayım bu attığım videoda alınan FPS değerinin aynısını almayacaksın çünkü içinde RX 570 ekran kartı yerine GTX 1650 SUPER ekran kartı kullanılmış.
Sistemi almadan önce tekrardan konu açıp bence foruma danış çünkü benim kaçırdığım bir eksiklik olabilir.
Evet bütçenize uygun ama Ryzen 3 1200 bana kalırsa yetersiz bir işlemci, ben şu sistemi öneririm: Pollux 3TD – Game Garaj
Bütçeni sadece 100 TL aşıyor eğer ben 100 TL daha biriktirmek istemiyorum dersen ana kartın markasını değiştir. Tam istediğin bütçeye iniyor. Bu sistemde olan işlemci i3 9100F ve Ryzen 3 1200'den çok daha iyi bir işlemci kanıt olarak aşağıda bıraktığım videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
Yalnız uyarayım bu attığım videoda alınan FPS değerinin aynısını almayacaksın çünkü içinde RX 570 ekran kartı yerine GTX 1650 Super ekran kartı kullanılmış.
Sistemi almadan önce tekrardan konu açıp bence foruma danış çünkü benim kaçırdığım bir eksiklik olabilir.

Ayrıca belirtmeyi unuttum birkaç yıl sonra daha yeni oyunlar çıkacak ve sistemin belki onlar için yetersiz kalacak o zaman gidip bu sisteme GTX 1650 SUPER, RX 580 takabilirsin yani ileriye az çok dönük bir sistem ama Ryzen 3 1200'lü sistemi tercih edersen videoda gördüğün GTX 1650 SUPER gibi ekran kartlarını rahat besleyemez az da olsa darboğaz yapacaktır.
Yardım edebildiysem ne mutlu bana :D
.
Yalnız uyarayım bu attığım videoda alınan FPS değerinin aynısını almayacaksın çünkü içinde RX 570 ekran kartı yerine GTX 1650 Super ekran kartı kullanılmış.

Ayrıca belirtmeyi unuttum birkaç yıl sonra daha yeni oyunlar çıkacak ve sistemin belki onlar için yetersiz kalacak o zaman gidip bu sisteme GTX 1650 Super, RX 580 takabilirsin yani ileriye az çok dönük bir sistem ama Ryzen 3 1200'lü sistemi tercih edersen videoda gördüğün GTX 1650 Super gibi ekran kartlarını rahat besleyemez az da olsa darboğaz yapacaktır.
Yardım edebildiysem ne mutlu bana :D.

Gözden kaçırmış olabilirsiniz diye buraya tekrar yazıyorum forum da "Pollux 3TD sistem alınır mı?" Gibi bir konu aç veya açılmış konulara bak çünkü bu sistemde kullanılan ekran kartı markasını hiç duymadım aldıktan sonra rahatsızlık yaşaman için söylüyorum.

Son düzenleme:
.

Ayrıca belirtmeyi unuttum birkaç yıl sonra daha yeni oyunlar çıkacak ve sistemin belki onlar için yetersiz kalacak o zaman gidip bu sisteme GTX 1650 Super, RX 580 takabilirsin yani ileriye az çok dönük bir sistem ama Ryzen 3 1200'lü sistemi tercih edersen videoda gördüğün GTX 1650 Super gibi ekran kartlarını rahat besleyemez az da olsa darboğaz yapacaktır.
Yardım edebildiysem ne mutlu bana :D.

Gözden kaçırmış olabilirsiniz diye buraya tekrar yazıyorum forum da "pollux 3TD sistem alınır mı?" Gibi bir konu aç veya açılmış konulara bak çünkü bu sistemde kullanılan ekran kartı markasını hiç duymadım aldıktan sonra rahatsızlık yaşaman için söylüyorum.

Ya alınır alınmasına da ben Intel değil de AMD taraftarıyım biraz.

Ya alınır alınmasına da ben Intel değil de AMD taraftarıyım biraz.

Ben de AMD tercih edilmesi taraftarıyım ama verdiğin bütçeye en performanslı sistemi önermeye çalıştım çünkü i3 9100F Ryzen 5 1600'ü bile bazı yerlerde performans olarak geçiyor. AMD sistemler yükseltmeye açık ve ucuzlar bana kalırsa tek sıkıntıları ısınma problemi eğer 1-2 yıl sonra yükseltmeye gidecekseniz AMD sistem önerimdir. Yine de Intel sistemi bir düşünün derim i3 9100F sizi biraz idare edecektir(biraz dediğime bakmayın sizi 4-5 yıl rahat götürür). Belli bir zamandan sonra 10.nesil işlemcilerin fiyatları düşer eğer ana kart derteklerse sisteminizi rahatça yükseltebilirsiniz.

Ben de AMD tercih edilmesi taraftarıyım ama verdiğin bütçeye en performanslı sistemi önermeye çalıştım çünkü i3 9100F Ryzen 5 1600'ü bile bazı yerlerde performans olarak geçiyor. AMD sistemler yükseltmeye açık ve ucuzlar bana kalırsa tek sıkıntıları ısınma problemi eğer 1-2 yıl sonra yükseltmeye gidecekseniz AMD sistem önerimdir. Yine de Intel sistemi bir düşünün derim i3 9100F sizi biraz idare edecektir(biraz dediğime bakmayın sizi 4-5 yıl rahat götürür). Belli bir zamandan sonra 10.nesil işlemcilerin fiyatları düşer eğer anakart derteklerse sisteminizi rahatça yükseltebilirsiniz.

1 Veya 1.5 yıl sonra işlemciyi yükseltirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı