3200 TL oyun bilgisayarı önerisi

Sxolgy

Hectopat
Arkadaşlar çoğu oyunu kaldıran, özellikle PUBG ve R6 gibi oyunları oynatacak 3200 TL'ye PC toplayabilir misiniz? Kasa var, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an için AMD Ryzen 1500X veya 1600 kullanmanı öneririm, diğer işlemcilere göre hem bütçe hem performans olarak daha iyiler. (i5'lere göre) Güç kaynağı olarak CORSAIR'in 500-600 Watt'lık bir güç kaynağını alabilirsin. B350M/B350 Anakart al, overclock desteği var. Ekran kartını şimdi almasan daha iyi olur, stoklarda az kaldığı için her yerde fiyatları arttı. Kasa olarak NZXT S340, Corsair Carbide Spec Alpha veya hoşuna giden bir kasa alabilirsin. RAM için ise 8GB'ın altına düşmemeni öneririm. Ayrıca mutlaka sistemde bir SSD bulundur, günümüzde 1 TB'lık HHD kullanmak çok depolamaya ihtiyaç olmadıkça performans bakımından anlamsız. Keyfine bak, ekran kartı olarak zamanı gelince RX 580 alabilirsin.

Şu an için AMD Ryzen 1500X veya 1600 kullanmanı öneririm, diğer işlemcilere göre hem bütçe hem performans olarak daha iyiler. (i5'lere göre) Güç kaynağı olarak CORSAIR'in 500-600 Watt'lık bir güç kaynağını alabilirsin. B350M/B350 Anakart al, overclock desteği var. Ekran kartını şimdi almasan daha iyi olur, stoklarda az kaldığı için her yerde fiyatları arttı. Kasa olarak NZXT S340, Corsair Carbide Spec Alpha veya hoşuna giden bir kasa alabilirsin. RAM için ise 8GB'ın altına düşmemeni öneririm. Ayrıca mutlaka sistemde bir SSD bulundur, günümüzde 1 TB'lık HHD kullanmak çok depolamaya ihtiyaç olmadıkça performans bakımından anlamsız. Keyfine bak, ekran kartı olarak zamanı gelince RX 580 alabilirsin.
Rx580'in fiyatı stoklara gelince ne kadar olacak?

Kingston HyperX Fury 8 GB 1600 MHz D3 HX316C10FB/8
Asus GeForce GTX960 ROG STRIX 2GB GDDR5 128Bit DX12
Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm
Asus H81M-D R2.0/DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p
Seagate Barracuda 3.5" 1TB 7200RPM ST1000DM003
Samsung SH-224DB 24X SATA DvdRw Siyah - Bulk

Öneririm, bir tık düşük halide bende var, kaldırmadığı oyun yok.

Son düzenleme:
Kingston HyperX Fury 8 GB 1600 MHz D3 HX316C10FB/8
Asus GeForce GTX960 ROG STRIX 2GB GDDR5 128Bit DX12
Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm
Seagate Barracuda 3.5" 1TB 7200RPM ST1000DM003
Samsung SH-224DB 24X SATA DvdRw Siyah - Bulk

Öneririm, bir tık düşük halide bende var, kaldırmadığı oyun yok.
Yalnız anakartı eklemedim fark ettiysen, onuda kendin bul artık. :D
Hocam, 4790K'yı nerede bulalım. Yeni Kabylake mimarisine ait i7 işlemciler fiyat/performans bakımından geri kalıyor. AMD'nin yeni Ryzen işlemcileri i5'leri render ve multitasking'de solluyor.

Hocam, 4790K'yı nerede bulalım. Yeni Kabylake mimarisine ait i7 işlemciler fiyat/performans bakımından geri kalıyor. AMD'nin yeni Ryzen işlemcileri i5'leri render ve multitasking'de solluyor.
Hocam adamın bütçesi düşük, Ryzen falan alacağını sanmıyorum. Ayrıca AMD işlemcisi çok kötü diyorlar, fakat yeni çıkardığı Ryzen'i bilemiyorum. İ7 6700K yazsam bütçesi büyük ihtimal yine yetmez. İ5 falan mı önersek ne yapsak?

Hocam adamın bütçesi düşük, Ryzen falan alacağını sanmıyorum. Ayrıca AMD işlemcisi çok kötü diyorlar, fakat yeni çıkardığı Ryzen'i bilemiyorum. İ7 6700K yazsam bütçesi büyük ihtimal yine yetmez. İ5 falan mı önersek ne yapsak?
Bence siz sistem önermeyin. Biraz daha araştırıp gelebilirsiniz.

Arkadaşa önerime gelirsek. Sistem toplamak için en kötü zaman. Biraz daha bekleyip stokların toparlanmasına izin verelim.

@Akif Akbayrak Hocam senin önerdiğin sistem eski mimariye sahip bir sistem. Arkadaş çok doğru demiş. Biraz araştır lütfen!

Önerime gelicek olursam, işlemci olarak Ryzen derim. 1500x veya 1600 serisini alabilirsin. Anakart mutlaka B350 serisi ve üstü almalısın. Altının O.C desteği yok mağlum. RAM konusuna gelecek olursam 8GB'nin altına düşme derim. Hatta direk 16GB al bence. Depolama HDD+SSD yapmalısın bence. Kasaya gelecek olursak bende Dark'ın Dragon modeli var. Tavsiye ederim yada beğendiğin bir modeli alabilirsin. Bu konuda çok tavsiye yapmıyorum çünkü herkesin zevki farklı olabilir. Neyse çok uzattım şimdilik yazabileceklerim bu kadar. :)

Son düzenleme:

Hocam, konu açtınız Ryzen önerildi. Intel istiyorum dediniz, Siz istiyorsunuz diye millete daha kötü işlemci önerme hakkınız yok. Ryzen her konuda daha üstün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı