3200 TL Ryzen 7 1700 sistem toplama

• Konuyu başlatan ekok
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

ekok

Hectopat
Yer
SAMSUN
Daha fazla  
Meslek
MÜHENDİS
  • Ryzen 7 1700
  • Kingston Hyperx 2400 MHz 8 GB
  • MSİ X370 SLI PLUS
  • Aerocool DS200 600W

Bileşenlerinden oluşan bir sistem toplamayı düşünüyorum. 3200 TL civarına geliyor.

Alma amacım mühendislik programlarını çalıştırmak. Oyunlarla pek aram yok.

Sorularım şunlar:
1 - Anakartta ekran kartı var demiş ama işlemcide ekran kartı desteği yok. Ekran kartsız görüntü alabilir miyim?
Alamazsam bu sisteme uyacak en uygun fiyatlı ekran kartı nedir?

2- 1700 ve 1700X arasında ciddi bir fark var mı? Aradaki fark CPU soğutucuyu da ekleyince 400 TL oluyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü alabilmeniz için ekran kartı şart. 1700X ile 1700 arasında devasa bir fark yok aslında. 1700 çok güçlü zaten. Anakartı ASUS Prime B350 Plus ile değiştirerek tasarruf edebilirsiniz. Oyun ile aranız olmadığına göre giriş seviyesi bir ekran kartı alabilirsiniz. GT 710 gibi. 8GB RAM, render gibi işlerde işlemcide darboğaz yapacaktır. Ama onun dışında bir problem yok. SSD veya HDD'niz var galiba.

sistem.JPG
sistem 2.JPG

İKİ SİSTEM ARASINDA RENDER İŞLEMİNDE ÇOK FARK OLUR MU?

Olmaz ama daha iyisini yapabilirim. İlla Hepsiburadadan almak zorunda mısınız? Elinizde monitör, HDD veya SSD var mı?

hepsiburada 9 taksit yaptığı için ilk tercihim ama 200 tl ve üzeri fiyat farkı oluşursa farklı sitelerdende toplayabilirm. ekran SSD ve hdd var :) ilginize teşekkürler

ram güncellemesi yaptım çünkü anladığım kadarıyla ryzen işlemci için ram hızı önem arz ediyor. kasa konusunda ds200 den başlamıştım ve bütçe nedeniyle zalman r1 é kadar indim. kasa kalitesini daha da düşürmek istemiyorum. ekran kartı ve anakarta ise msi dışına çıkmak istemiyorum.çünkü işyerinde msi 27 inç monitör PC var ve çok beğenerek kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı