3200 TL Sistem Önerisi

SpectrumXs

Centipat
Arkadaşlar vatandan yaklaşık olarak 3200 TL'ye bir sistem topladım. Parçaları da bunlar;
1-Gigabyte GA-A320M-S2H (345 TL
2-AMD Ryzen 3 3200G (726 TL)
3-Corsair 8 GB Vengeance 3000 MHz (298 TL)
4-MSI RX570 Armor OC 4 GB (925 TL)
5-Toshiba OCZ 240GB (555/540) (231 TL)
6-Frisby fc-9280G kasa (272 TL)
7-Xigmatek X-calibre serisi 600W 80P (317 TL)
Toplam: 3117 TL
Bu fiyatı aşmadan nasıl bir geliştirme yapabilirm ya da yeterlimi nasıl bir değişiklik olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kardeşim. Benim sana önerim bu sistem için 500w fazlasıyla yeterli.
600w psu ya vereceğin parayı 16gb ram a ver senin için çok daha iyi olur.
Son olarak 200gb SSD yeterli olmaz. Windows zaten 4/1 kaplar. Yeni oyunlar için oyunlarını silmen gerekir. Yanına 500gb bir hdd alabilirsin.
Sisteminde başarılar dilerim.

RX570 Armor modelinin ısınma ve ses sorunu olduğu biliniyor. Onun yerine Sapphire RX570 Pulse tavsiye ederim. Onun dışında Frisby kasaların da hava sirkülasyonu açısından rakiplerine göre geride kaldığı söyleniyor. O kasa yerine Zalman Z3 Plus 600W öneririm. Hem psu'su hem de kasası gayet kaliteli. Eğer SSD alınacaksa da Samsung evo 860 modelini öneririm.

RX570 Armor modelinin ısınma ve ses sorunu olduğu biliniyor. Onun yerine Sapphire RX570 Pulse tavsiye ederim. Onun dışında Frisby kasaların da hava sirkülasyonu açısından rakiplerine göre geride kaldığı söyleniyor. O kasa yerine Zalman Z3 Plus 600W öneririm. Hem psu'su hem de kasası gayet kaliteli. Eğer SSD alınacaksa da Samsung evo 860 modelini öneririm.
Ben saphirre rx 570 pulse kullanıyorum. Açıkçası onun yerine gtx 1060 kullanmanı ve ya gtx 1660 kullanmanı tavsiye ederim. Hem bu ikisinin yeni sürücüleri hemen çıkartılıyor.

Merhaba kardeşim. Benim sana önerim bu sistem için 500w fazlasıyla yeterli.
600w psu ya vereceğin parayı 16gb ram a ver senin için çok daha iyi olur.
Son olarak 200gb SSD yeterli olmaz. Windows zaten 4/1 kaplar. Yeni oyunlar için oyunlarını silmen gerekir. Yanına 500gb bir hdd alabilirsin.
Sisteminde başarılar dilerim.
500w ile 600w arasında 25 tl fark vardı. Onun için ilerde upgrade edersem diye 600w tercih ettim
Bahsettiğin kasaya baktım zalman z3 plus görüntü olarak pek hoş değil. Benim için kasanın görüntüsü de önemli max 400 tl ye güzel bi kasa önerin varmıdır? Rampage carisma-v1, Rampage redsky veya Corsair carbıde serisi spec-05 bu 3 model hoşuma gidiyor bunlar hakkında ne düşüyorsun.

Son düzenleme:
500w ile 600w arasında 25 tl fark vardı. Onun için ilerde upgrade edersem diye 600w tercih ettim

Bahsettiğin kasaya baktım zalman z3 plus görüntü olarak pek hoş değil. Benim için kasanın görüntüsü de önemli max 400 tl ye güzel bi kasa önerin varmıdır? Rampage carisma-v1, Rampage redsky veya Corsair carbıde serisi spec-05 bu 3 model hoşuma gidiyor bunlar hakkında ne düşüyorsun.
Kardeşim rampage redsky güzel ama biraz havalandırma problemli onun. O nedenle corsair kasaları sana daha çok tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı