3200 TL'ye i5 4690K Tabanlı Sistem Toplama

Tellioğlu

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaklaşık 1-2 aydır sistem konularını inceliyorum. Yeni bir sistem alacağım. Kendimce bir tane hazırladım. Bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

Anakart : MSI Z97 Gaming 3
Ekran Kartı : Asus R9 290 DirectCU II 4G
İşlemci : İntel Core i5 4690k
Ram : GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9
HDD : WD 3.5" 1TB Caviar Blue
Kasa : ZALMAN Z9 PLUS
Psu : Corsair CX 600W 80+ Bronze

Notlar :

1-Öncelikle ekran kartı olarak gtx970 istemiyorum. Lütfen önermeyin.
2-En az 5-6 ay overclock yapmayacağım. Belki daha sonradan OC genie Kullanırım. Bu süreye kadar stok fan yeterli olur mu ?
3-PSU yeterli olur mu ? Daha iyi bir PSU önerebilir misiniz ?
4-Bellekleri ileride 16 GB'a çıkarmayı düşünüyorum. Acaba tek modül mü, çift modül mü almalıyım ? Eğer Hyper 212 evo alırsam tek modülü kapanabilir. Emin değilim ama böyle bir şey söz konusu mudur ?
5-SSD mevcut.
6-Kasayı inceleme fırsatı buldum. Her şey mükemmel dört dörtlük. Fakat PSU fan kısmı biraz garip geldi. Acaba hava sirkülasyonunu engeller mi ?
7-Bu kasa yerine daha iyi , tasarımı şık ve içinde bol fan gelen bir kasa önerir misiniz ?

Yöneticiler, lütfen yasak getirmeyin. Hayali bir sistem değildir. Bu sistemi Vatan Trabzon şubesinde inceledim. Ayrıca yazım kurallarından dolayı özür dilerim. Ayrıca linkleri ne yaptım ne ettiysem koyamadım. Üsttekini koyuyorum alttaki gidiyor. Lütfen kusura bakmayın.

lknbnB.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2) Yeterli olur ama istersen cooler master t4 alabilirsin. (Overclock yapacaksan ama. )
3) PSU iyi, hem 80+ sertifikalı.
4)Şu an çift kanal kullanabilirsin. Ama upgrade yapacaksan tek modül alabilirsin. Daha sonra çift kanal yapabilirsin.
5) SSD nin markası nedir ?
6) Ön taraftaki büyük Z çıkıntısı yüzünden hava girişi kısıtlanıyormuş. Zalman yerine Corsair carbide SPEC-01 alabilirsin. Hem kırmızı LED'leri de var.

4) Şu anlık çift kanal alsam upgrade ile 4 kanal kullanırken işlemci soğutucu RAM slotunu kapatıyor mu ?
5) Samsung 850 evo.
6) Bu kasada tek fan var. Ayrıca bir de fanlara para vermek istemiyorum. PSU'suz kaliteli bir kasa önerebilir misiniz?

Kasayı Zalman Z11 Neo yapabilirsin. Bir de imkanın varsa sistemi Sinerji'den topla.

Anakartı Z97x Gaming 5, Ekran kartınıda r9 290 yapınca 3200 civarı oluyor sanırım. Bu sistemi önerebilirim.

Başlıksız20150406203143.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı