3200G Afterburner OC ayarları nasıl olmalı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
RAM
Apacer Cl16 3200mhz
Ekran kartı
Vega 8 Graphics
Anakart
A320m A-Pro
İşlemci
Ryzen 3 3200g
Sistemimi yazayım MSI A320M-A Pro, R3 3200G stok soğutuculu, 8 GB 3200MHz Apacer Panther RAM CL16.bir tane daha takacağım yakında RAM arttır demeyin. Bu sistemle MSI afternburneri açtığımda Core clock MHz 1250 Memory clock 1600MHz gösteriyor. Bu değerleri ne kadar arttırsam stabil bir şekilde çalışır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimi yazayım MSI A320M-A Pro, R3 3200G stok soğutuculu, 8 GB 3200MHz Apacer Panther RAM CL16.bir tane daha takacağım yakında RAM arttır demeyin. Bu sistemle MSI afternburneri açtığımda Core clock MHz 1250 Memory clock 1600MHz gösteriyor. Bu değerleri ne kadar arttırsam stabil bir şekilde çalışır?
hocam benim de aynı ama hiç değiştirmedim o ayarları sistemim de sizinkiyle anakart hariç aynı eğer değiştirmemiz gerekiyorsa yazar arkadaşlar

Bir de değişmiyor hocam ben onu anlamadım voltaj kilidini kaldırdım yine değiştiremiyorum Forza Horizon 4 drop giriyor yoksa umurumda değil OC.

Bir de değişmiyor hocam ben onu anlamadım voltaj kilidini kaldırdım yine değiştiremiyorum Forza Horizon 4 drop giriyor yoksa umurumda değil OC.
bende oluyor aslında hatta yanlışlıkla memory 1230 yaptım elim çarptı sonra sıfırladım geri 1250 oldu oradan yapmak yerine direk bios ayarlarından yükseltebilirsiniz ayrıca xmp açık değil mi ramlar frekansı 3200mhz yapın yapmadiysanız ve VRAM miktarını otomatik yapın 8gb a kadar istediği gibi kullansın

Bende oluyor aslında hatta yanlışlıkla Memory 1230 yaptım elim çarptı sonra sıfırladım geri 1250 oldu oradan yapmak yerine direk BIOS ayarlarından yükseltebilirsiniz ayrıca XMP açık değil mi RAM'lar frekansı 3200MHz yapın yapmadiysanız ve VRAM miktarını otomatik yapın 8 GB'a kadar istediği gibi kullansın.

Yaptım hocam 3200MHz BIOS'tan XMP açık ama OC nasıl yapacağımı bilmiyorum MSI Click BIOS anakart BIOS'u ve VRAM'ı nasıl otomatik yapacağım.

Yaptım hocam 3200MHz BIOS'tan XMP açık ama OC nasıl yapacağımı bilmiyorum MSI Click BIOS anakart BIOS'u ve VRAM'ı nasıl otomatik yapacağım.
bu mesajdan sonra size vram ayarını atacağım videosunu bulup ben yapalı oldu unuttum birde oc için mx4 termal macun kullanıyorum stok soğutucu var oc yapmıyorum çünkü işlemci için hiç sağlıklı olmaz oc için soğutucunuzu yuksetlemeniz lazım

Bu mesajdan sonra size VRAM ayarını atacağım videosunu bulup ben yapalı oldu unuttum bir de OC için MX4 termal macun kullanıyorum stok soğutucu var OC yapmıyorum çünkü işlemci için hiç sağlıklı olmaz OC için soğutucunuzu yuksetlemeniz lazım.

Tamamdır hocam siz VRAM ayarını atın onu bir deneyeyim ben.

Tamamdır hocam siz VRAM ayarını atın onu bir deneyeyim ben.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
yapmazsanız yardımcı olabilirim

Yapmazsanız yardımcı olabilirim.

Hocam BIOS'a girdim benim BIOS farklı orada zaten otomatikmiş ama forces değil otomatik yazıyordu onu da forces yaptım şimdi test edeceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı