3200MHz CL16 ve 3000MHz CL15 RAM çalışır mı?

orhanmertt

Centipat
Daha fazla  
Anakart
H410m-Pro Msi
İşlemci
i3-10100
Şu an elimde 1x8 aşağıdaki ballstix RAM var.

Bir 8 GB daha alıp RAM'imi 2x8 yapmak istiyorum. Aşağıdaki ürünü bıldum fakat CL değerleri farklı. Eğer alırsam bir sıkıntı olur mu?

Almak istediğim ram: Kingston Fury Beast KF432C16BB/8 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri

Biraz araştırdım ve CL değerlerininde sabitlendiğini gördüm. @erme hocam bu konuda bir bilginiz var mı?
Ama sağlıklı olmuyor o şekilde. MHz farklı alabilirsin ama CL değerinin aynı olması daha sağlıklı. Hatta aynı rami alırsanız dual channel olarak çalışır ve çok daha fazla performans verir.

Ama sağlıklı olmuyor o şekilde. MHz farklı alabilirsin ama CL değerinin aynı olması daha sağlıklı. Hatta aynı RAM'i alırsanız Dual channel olarak çalışır ve çok daha fazla performans verir.

Maalesef aynı RAM şu an üretilmiyor ve bütçem pek fazla değil. Sağlıkılı olmamasından kastınız nedir?

Biraz araştırdım ve CL değerlerininde sabitlendiğini gördüm. @erme hocam bu konuda bir bilginiz var mı?

Birebir aynı model RAM dahi bulup taksanız kit değillerse, yani birlikte satın alınmamışlar ise uyumsuzluk olabilir. Tabii ki CL değerlerinin aynı olması bir miktar şansı artırır.

3200MHz olan 3000MHz olarak çalışır, orada sorun yok. CL değeri 15 olur demek değil bu ama.

Maalesef aynı RAM şu an üretilmiyor ve bütçem pek fazla değil. Sağlıkılı olmamasından kastınız nedir?
O zaman olabildiğince uyumlu almaya çalışın. MHz önemli değil 200MHz'den bir şey olmaz ama CL değerleri aynı olsun.
Sağlıklı olması da hem performans hem de uyumluluk sorunları için dedim.

Şu an elimde 1x8 aşağıdaki ballstix RAM var.

Bir 8 GB daha alıp RAM'imi 2x8 yapmak istiyorum. Aşağıdaki ürünü bıldum fakat CL değerleri farklı. Eğer alırsam bir sıkıntı olur mu?

Almak istediğim ram: Kingston Fury Beast KF432C16BB/8 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Aynısını almak varken neden farklısını alıyorsunuz hocam?

Geri
Yukarı