3200MHz ile 3000MHz RAM birlikte çalışmıyor

tunasahinn

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Selamlar, kuzenimin sisteminde XPG 3000MHz 8 GB bellek var. Aynısından bulamadığım için farklı marka ve frekans hızına sahip bir bellek buldum ve aldım. Apacer'ın 3200MHz 8 GB belleğini XPG ile beraber çalıştırdığımda görüntü vermiyor sistem. Bellekleri teker teker denediğimde problem yok ama birlikte çalışmıyorlar. Görüntü gelmiyor, BIOS'dan XMP ayarladığımda ise çift bellek takılıyken bip sesi çıkıyor. Acaba gerçekten uyumsuzlar mı? Anakart B450M-S2H bu arada.

@kino
img_20211028_202917-jpg.1200731

img_20211028_204347-jpg.1200752

Kimyasının tutmamış bunların, biz de öğrenmiş olduk.

Corsair oldukları için ve aynı çipi kullandıkları için. CL değerleri aynı bu yüzden sorun olmaz ama bazı kendini akıllı sanan cahil arkadaşlar 2 farklı marka RAM'in çalışacağını sanıyor.

Arada Crucial da var bir tane.

Hala devam ediyorsun demek, peki. Benim seninle uğraşacak zamanım var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nickinizi kalın kafalı çomar bükücü olarak değiştiriniz.

Corsair oldukları için ve aynı çipi kullandıkları için. CL değerleri aynı bu yüzden sorun olmaz ama bazı kendini akıllı sanan cahil arkadaşlar 2 farklı marka RAM'in çalışacağını sanıyor.
Benim belleklerde farklı marka biri kingston biri team dark farklı cl ve mhz değerlerine sahip. İlk taktığimda sistem açılmamıştı ancak ortak noktada çalışabilecek mhz ve cl değerlerini manuel olarak ayarlayınca problem ortadan kalktı. Kısacası çalışır.

Selamlar, kuzenimin sisteminde XPG 3000MHz 8 GB bellek var. Aynısından bulamadığım için farklı marka ve frekans hızına sahip bir bellek buldum ve aldım. Apacer'ın 3200MHz 8 GB belleğini XPG ile beraber çalıştırdığımda görüntü vermiyor sistem. Bellekleri teker teker denediğimde problem yok ama birlikte çalışmıyorlar. Görüntü gelmiyor, BIOS'dan XMP ayarladığımda ise çift bellek takılıyken bip sesi çıkıyor. Acaba gerçekten uyumsuzlar mı? Anakart B450M-S2H bu arada.
Mhz, CL , Voltaj değerleri aynı ise çalışma ihtimali yüksek ama garanti veremeyiz biraz şans işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı