3200MHz RAM'ı 3600/4000MHz OC yapma

Peki teşekkür ederim RAM önerisi olarak ne önerirsiniz hocam RGB istiyorum kasam siyah ve beyaz renk olarak kullanacağım RAM ışığını şimdiden teşekkür ederim.
Bütçeniz nedir?

Öncelikle merhaba iyi günler, yeni bir sistem toplayacağım ve bütçem pek fazla yok o yüzden 3600MHz yerine 3200MHz alacağım MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi anakartı alacağım RAM ları 3600/4000MHzlere alması mümkün mü?
Kullanacağım RAM Corsair Vengeance RGB Pro sl.
Dostum Ram overclock yapacaksan Corsair alma elinde kalır benden demesi. Sana tavsiyem GSkill al. GSkill OC'de daha dayanıklı. Ben kendi ramlerimi alırken 4266MHz aldım, deneme amaçlı 4400MHz yaptım stabilde çalıştı çalışmadı dersem yalan olur. Gskill bulamazsan Crucial Ballistix Ram kitini al başka markaya yönelme derim.

Dostum RAM overclock yapacaksan Corsair alma elinde kalır benden demesi. Sana tavsiyem G.Skill al. G.Skill OC'de daha dayanıklı. Ben kendi RAM'lerimi alırken 4266MHz aldım, deneme amaçlı 4400MHz yaptım stabilde çalıştı çalışmadı dersem yalan olur. G.Skill bulamazsan Crucial Ballistix RAM kitini al başka markaya yönelme derim.

Pekela teşekkür ederim bir de bir sorum daha var, sistemime 16 GB RAM'ı daha mantıklı 3600 MHz'lik Corsair Doninator alacağım eğer 16 GB yeterli ise ama 3200 MHz'ye 32 GB RAM de alabiliyorum aynı paraya en az 3 4 sene 16 GB iyi yeter mi oyun oynuyorum zaten denebilir.

3600MHz alırsam oc a gerek kalmaz gibi

Pekela teşekkür ederim bir de bir sorum daha var, sistemime 16 GB RAM'ı daha mantıklı 3600 MHz'lik Corsair Doninator alacağım eğer 16 GB yeterli ise ama 3200 MHz'ye 32 GB RAM de alabiliyorum aynı paraya en az 3 4 sene 16 GB iyi yeter mi oyun oynuyorum zaten denebilir.

3600MHz alırsam oc a gerek kalmaz gibi
Ben artık 16GB'ın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bende de 16GB'lık kit var ama ucu ucuna yetiyor. 32GB almak daha mantıklı. Ancak ram olarak Corsair almayın paranıza yazık olur. Ram konusunda en iyi marka olan birinci tercih olarak Gskill'i tercih edin madem overclock yapacaksınız. Gskill pahalı gelirse Crucial Ballistix'e yönelin. Özellikle Corsair için konuşacağım ram konusunda çok çabuk bozulan bir markadır.

Hocam anakartı ne kadara alıyorsunuz?
Hocam İsveç’te yaşıyorum 1900 İsveç Kronu.

Ben artık 16GB'ın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bende de 16GB'lık kit var ama ucu ucuna yetiyor. 32GB almak daha mantıklı. Ancak ram olarak Corsair almayın paranıza yazık olur. Ram konusunda en iyi marka olan birinci tercih olarak Gskill'i tercih edin madem overclock yapacaksınız. Gskill pahalı gelirse Crucial Ballistix'e yönelin. Özellikle Corsair için konuşacağım ram konusunda çok çabuk bozulan bir markadır.
Pekala teşekkür ederim ilgilendiğin için ve sorumu cevaplarının içim iyi günler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı