3200MHz RAM'in yanına aynı RAM'den mi takılmalı?

O modelin üretimi durdu. İkinci elde bulabilirsiniz ama. Özellikleri ne kadar yakın olursa, o kadar iyi olur. Oy yüzden aynı modeli alın derim. Ha almazsanızda CL, Voltaj ve MHz değerleri yakın olan RAM alın.

Hocam benim 2 RAM'imin markaları farklı. MHz ve CL değerleri birebir aynı, tıkır tıkır çalışıyor. Herhangi bir MHz düşüşü, mavi ekran vs yaşamadım. Aynısını bulamıyorsanız farklı markadan MHz ve CL değerleri aynı bir RAM tercih edebilirsiniz.

Hocam benim 2 RAM'imin markaları farklı. MHz ve CL değerleri birebir aynı, tıkır tıkır çalışıyor. Herhangi bir MHz düşüşü, mavi ekran vs yaşamadım. Aynısını bulamıyorsanız farklı markadan MHz ve CL değerleri aynı bir RAM tercih edebilirsiniz.
Farklı markadan değilde aynı markadan tercih etmeli bence.

Hocam sizin ram bu değilmi?

İçlerindeki bellekleri ve kontrolcüleri bilmeden bu da riskli. Corsair ve Kingston gibi üreticiler bazı modellerine ellerine ne geçerse basıyorlar bir Samsung C-Die ile Hynix birbirini sevmeyebilir. Kit olarak alınması bu yüzden tavsiye ediliyor.

Konu sahibinin kullandığı Ballistix'lerde ise hep aynı.

Hocam herkes bunu söylüyor da benim bilgisayarımda gelen RAM hynix, nereden baksanız fiyat bandı 800 1000 arasıydı. G.Skill aldım yanına 500₺'ye. Garanti olsun birebir aynı marka olsun anlıyorum bunu da, bazen olmuyor işte. 😂 Bir problem yaratmıyor farklı marka olması, stabil çalışıyor değerler aynı ise. Belki ben şanslıydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı