3250 TL'ye GTX 970 Sistem Toplama

PranderHS

Hectopat
Daha fazla  
3250 TL'lik bir sisteme H110M anakart koymak pek mantıklı değil. SSD'yi sonradan almalısınız. Şimdilik aşağıdaki sistem işinizi görecektir.
3200 TL sanaltech i5 6500 gtx 970.jpg

Değerli cevaplarınız için teşekkürler. @BurakSancak bende başta gaming serisi H170 anakart düşünmüştüm ancak bütçe sıkıntısı beni H110M e yöneltti. B150M Bazooka ile H170 gaming arasında kaldım. Aslında 100 TL fazla verip H170 almak istiyorum sizcede mantıklı olan bu mu? Bir diğer sorum ise kasa ile ilgili olacak. AeroCool battlehawk yerine zalman z3 plus önerir misiniz yoksa bu daha mı iyidir? Dahili 750 W güç kaynağı yeterlimidir yoksa 80+ Sertifikalı bir güç kaynağı mı almalıyım? Biraz fazla soru sordum biliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Değerli cevaplarınız için teşekkürler. @BurakSancak bende başta gaming serisi H170 anakart düşünmüştüm ancak bütçe sıkıntısı beni H110M e yöneltti. B150M Bazooka ile H170 gaming arasında kaldım. Aslında 100 TL fazla verip H170 almak istiyorum sizcede mantıklı olan bu mu? Bir diğer sorum ise kasa ile ilgili olacak. AeroCool battlehawk yerine zalman z3 plus önerir misiniz yoksa bu daha mı iyidir? Dahili 750 W güç kaynağı yeterlimidir yoksa 80+ Sertifikalı bir güç kaynağı mı almalıyım? Biraz fazla soru sordum biliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bence bazooka son derece yeterlidir.Üstelik diğer anakartlar da olan gaming özelliğini de barındırıyor.

O paraya daha r9 390x li sistem toplayabilirsin belki çok az bi bütçe aşımı olur fakat buna çok daha değer.
Sdd kaldırıp Saphire r9 390x takılırsa daha muhteşem bi sistem olacağına emin olabilirsin :)

@Tristan23 hocam galax markası ne kadar güvenilir acaba?
@Ömer Faruk Ermiş video ve render işleriyle de uğraşıyorum o yüzden gtx 970 seçtim. R9 390x bu konuda ne kadar iyi? Bildiğim kadarıyla AMD render konusunda Nvidia'nın çok gerisinde.
@Kyd040 Bazooka bence de yeterli bir anakart ancak bildiğiniz gibi her yıl bilgisayar alınmıyor. Gaming anakartı ileride SLI yapma ihtimalimi de düşündüğüm için seçtim.

@Tristan23 hocam galax markası ne kadar güvenilir acaba?
@Ömer Faruk Ermiş video ve render işleriyle de uğraşıyorum o yüzden gtx 970 seçtim. R9 390x bu konuda ne kadar iyi? Bildiğim kadarıyla AMD render konusunda Nvidia'nın çok gerisinde.
@Kyd040 Bazooka bence de yeterli bir anakart ancak bildiğiniz gibi her yıl bilgisayar alınmıyor. Gaming anakartı ileride SLI yapma ihtimalimi de düşündüğüm için seçtim.
Benim bildiğim ise amd render konusunda daha iyi olduğu fakat donanım olarak yazılım olarak değil. Biraz daha sorgulayıp araştırın derim.

Nvidia render konusunda daha iyi. Bu bütçeye R9 390X sığmaz. Tristan23'ün topladığı sistemi alabilirsin. Galax güvenilir bir firmadır, GTX 970'ler arasında en F\P model Galax EX OC'dir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı