32GB RAM'in ne kadarı kullanılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
iCue kendi başına fazlasıyla Ram kullanan bir uygulama. Bana anormal gelmedi. Belki 3.5-4 Gb civarında seyrediyor olsaydı daha iyi olabilirdi ama üzerine kafa yorulacak bir husus olmadığı kanaatindeyim.

Arkadaşlar hepinize iyi geceler öncelikle, benim PC'de 32 GB RAM var ama ben kaçını kullanıyorum merak ettim.
Burda 4.5 GB Ram kullanıyorsunuz kullanılabilir raminiz ise 27 GB ve iyi bir değer.

Sadece Windows Defender açık hocam orada.

1674476998009.png

Hocam ağır yükte oyunlar bile yarısına gelemiyor oynadığım oyunlar: FIFA 23 / Forza Horizon 4 / GTA V (bitirdim daha oynamıyorum) / CS:GO

Bu arada bazı arkadaşlar 8x2 3200MHz yapsın demiş, arkadaşlar elimdeki makine DDR3 ama şu anda piyasadaki istediğim her oyunu da oynatıyor 27GB RAM kullanıyorsunuz demişsiniz evet bir yerde böyle bir konuda işlemciniz 32 GB'yi kullanamaz demişti bende bir şey olmaz dedim taktım 1600MHz RAM'lerim var bana fazla fazla yetiyor eskiden 1 dakikada açılan Forza Horizon'u 10-12 saniyede açıyorum aynı şekilde diğer oyunları da böyle hızlıca açabiliyorum bilgisayarım internet Cafe bilgisayarı yorgun bir reis ama fazlasıyla işimi görüyor daha fazla kendisine yükseltme yapmayı çok düşünmüyorum belki olursa işlemci ya da ekran kartı yükseltmesi yapabilirim ama büyük ihitmal işlemciyi yükseltirim ama onu da belki neyse şimdi şöyle diyeyim zaten ben sene sonu yazın bilgisayarı ilana koyacağım satılırsa iyi olur cebimde param olur ailemlede konuştum eğer sene sonu güzel bir okul kazanırsam çok güçlü bir makine toplayacağım inşallah başarırım. Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkürler iyi günler.
Not: DDR4'e yükseltecek şu anda param yok 5-6 aya olabilir bende isterim tabii ki DDR4 bir canavar sistem ama benimki de boş teneke değil yani DDR3 canavarlarından MSI bilgisayarlardan birisi sadece işlemcim AMD o da FX serisi.

Hiçbir şey acik degilse 4.5 GB yuksek bir deger.

Evet hiçbir şey açık değil boşta.

Burada 4.5 GB RAM kullanıyorsunuz kullanılabilir RAM'iniz ise 27 GB ve iyi bir değer.

Boştayken 4.5 GB

iCUE kendi başına fazlasıyla RAM kullanan bir uygulama. Bana anormal gelmedi. Belki 3.5-4 GB civarında seyrediyor olsaydı daha iyi olabilirdi ama üzerine kafa yorulacak bir husus olmadığı kanaatindeyim.

Bilgisayarda BIOS'tan OC Engine açıkken kapatacağım işlemciyi yakarım falan bir de onun masrafı çıkmasın hocam.

Son düzenleme:
Sadece Windows Defender açık hocam orada.

Eki Görüntüle 1642219

Hocam ağır yükte oyunlar bile yarısına gelemiyor oynadığım oyunlar: FIFA 23 / Forza Horizon 4 / GTA V (bitirdim daha oynamıyorum) / CS:GO

Bu arada bazı arkadaşlar 8x2 3200MHz yapsın demiş, arkadaşlar elimdeki makine DDR3 ama şu anda piyasadaki istediğim her oyunu da oynatıyor 27GB RAM kullanıyorsunuz demişsiniz evet bir yerde böyle bir konuda işlemciniz 32 GB'yi kullanamaz demişti bende bir şey olmaz dedim taktım 1600MHz RAM'lerim var bana fazla fazla yetiyor eskiden 1 dakikada açılan Forza Horizon'u 10-12 saniyede açıyorum aynı şekilde diğer oyunları da böyle hızlıca açabiliyorum bilgisayarım internet Cafe bilgisayarı yorgun bir reis ama fazlasıyla işimi görüyor daha fazla kendisine yükseltme yapmayı çok düşünmüyorum belki olursa işlemci ya da ekran kartı yükseltmesi yapabilirim ama büyük ihitmal işlemciyi yükseltirim ama onu da belki neyse şimdi şöyle diyeyim zaten ben sene sonu yazın bilgisayarı ilana koyacağım satılırsa iyi olur cebimde param olur ailemlede konuştum eğer sene sonu güzel bir okul kazanırsam çok güçlü bir makine toplayacağım inşallah başarırım. Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkürler iyi günler.
Not: DDR4'e yükseltecek şu anda param yok 5-6 aya olabilir bende isterim tabii ki DDR4 bir canavar sistem ama benimki de boş teneke değil yani DDR3 canavarlarından MSI bilgisayarlardan birisi sadece işlemcim AMD o da FX serisi.

Evet hiçbir şey açık değil boşta.

Boştayken 4.5 GB

Bilgisayarda BIOS'tan OC Engine açıkken kapatacağım işlemciyi yakarım falan bir de onun masrafı çıkmasın hocam.
İşlemciyi yakamazsın aga merak etme. :D

iCUE kendi başına fazlasıyla RAM kullanan bir uygulama. Bana anormal gelmedi. Belki 3.5-4 GB civarında seyrediyor olsaydı daha iyi olabilirdi ama üzerine kafa yorulacak bir husus olmadığı kanaatindeyim.

Virüs olma ihtimali %0 daha format atalı 1.5 ay olmamışdır belki de tertemiz sadece Steam'den oyun yükledim ben bir de Epic Games'den.

Ömrünü kısaltıyormuş herhalde.

Ömrünü kısaltıyormuş herhalde.

Yav adam 4.5 GB kullanmasi normal mi sizde kac kullaniyor diye sormus. Siz niye 32 GB aldin o sisteme DDR4 kullansa daha iyi degil mi MHz 1600 onu yukseltsene gibi cevaplar vermissiniz aga.

Sonunda be sonunda biri çıkıp da dedi ben gece açtım konuyu uyudum cevap yazamadım bir de gece gece uyarı yemişim herhalde o da bitmiş gitmiş.

Adamdaki makine DDR3, ezbere konuşmayın.

Evet işte.

Hocam 4.5GB kullanıyorsunuz da RAM'leriniz kaç MHz?

1600MHz.

Bende direkt 3200MHz yazıyor 1600 yazmıyor arkadaşta bir sorun olabilir mi?

DDR3 olduğu için benimki.

Bu bilgisayara neden 32 GB RAM taktınız ki? Enteresan.

2. dönem bilgisayardan mimari ile proje hazırlayacağım için ve benim arka planda çok fazla uygulama açık kalıyor 8 GB benim neyime yetsin ki hocam bende dedim yapmışken Full'e gitsin sene sonuda iyi bir fiyattan satarım.

Gördüm onun için soruyorum. RAM'leri daha yüksek MHz destekliyorsa ayarlamasını söyleyecektim.

RAM'leri ben alırken 1600MHz yazıyordu.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı