33 saat oynadım ama Witcher 3 bitmiyor

Size kimse Witcher'ı çok iyi aksiyonu var inanılmaz hikayesi var diye övmüyor, Witcher'ın bu kadar övülmesinin sebebi sunduğu RPG idir, oyunda neredeyse her karar özenle hazırlanmış. Merak ettim oyunu oynadınız mı?
Oynadım. Ben oyunun hikayesi ile ilgili konuştum. Yoksa diğer kısımlara sözüm yok yani.

33 saat oynadım ama Witcher 3 bitmiyor.
Oyun iyi güzel ama, çok fazla diyalog var ve geç geç bitmiyorlar.
Savaş mekaniği iyi güzel ama bir süreden sonra kullanmıyoruz. Açık dünyada savaşmak anlamsız geliyor, ana görevde olmasını isterdim.
Görevlerin çoğu artık bir yere git, biri ile konuş oldu.

Sorum şu; oyunda sona yaklaştım mı? Ona göre devam edeceğim.
hikayede en son, skellige'deydim ve Ciri'yi bulmak için başka bir yere git diyordu.
Skellige dışında bir yerdi, kaer Morhen'ı gösteriyordu haritada

Oyun yan görev ve DLC'leri le 150 saat sürüyor.
Sadece hikaye 50-60 yan görevlerle 80-90.

Kaldığın yer, oyunun yaklaşık %70'i. Önünde bir miktar daha yol var.

Witcher 3'ün diyalog sayısı az aslında. Hatta bana göre bir tık daha fazla olmalıydı. Ama fazlası zarar. Mesela Skyrim, fazla diyalog var. Çok sarmadı beni. 30 dakika oynayıp çıkıyorum.

Oyunun combatı daha iyi olabilirdi, ama hala keyifli bana göre. Açık dünya konusunda ise, bu oyunun açık dünyasını sevmezseniz oyunu da pek sevmezsiniz. Oyunun ana temellerinden biri açık dünya çünkü.

Diyalogları geçmenizi tavsiye etmem bu arada, oyunun bir anlamı kalmaz üst üste diyalogları atlarsanız.
İyide çok fazla var, artık diyalog görünce kusmaya başladım. Ve hikayede de anlam arama noktasını bıraktım, artık hikaye bana göre Geralt'ın evden kaçan kızı Ciri'yi aramasına döndü.
Okusam da, hikayeyi anlamıyorum.
Herhalde dünyada ilk hikayeli oyun sevmeyen benim. :(

Size kimse Witcher'ı çok iyi aksiyonu var inanılmaz hikayesi var diye övmüyor, Witcher'ın bu kadar övülmesinin sebebi sunduğu RPG idir, oyunda neredeyse her karar özenle hazırlanmış.
Alakası yok konuyla ama, bana öyle övdüler.

Yakınlardasını 4 5 saate bulmuş olursunuz Ciri'yi asıl olay Ciri'yi bulduktan sonra başlıyor. :D

Ayrıca tek siz yoksunuz abime oynatabildiğim tek hikayeli oyun Far Cry 5 olmuştur başka hiçbir hikayeli oyunu oynamadı. :)

İyide çok fazla var, artık diyalog görünce kusmaya başladım. Ve hikayede de anlam arama noktasını bıraktım, artık hikaye bana göre Geralt'ın evden kaçan kızı Ciri'yi aramasına döndü.
Okusam da, hikayeyi anlamıyorum.

Alakası yok konuyla ama, bana öyle övdüler.
Büyük ihtimalle çok övüldüğü için ilk olarak W3’den başladınız, sorun burda yatıyor. Karakterlerin, Geralt için olan anlamlarını da bilmiyorsunuzdur normal bir şekilde. Biraz evren hakkında araştırma yaparsanız oyundan daha çok zevk alırsınız hocam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı