33 saat oynadım ama Witcher 3 bitmiyor

DLCler sonuç olarak oyunun bir parçası, saymam kadar doğal birşey görmüyorum.
Yarısını geçtiğini belirttim. %70lik kısım olduğunu düşünmüyorum.
Benim dediğim yer Kear Morhen'in giriş kısmı oyun 2 saat Kear Morhen'de takılsak zaten sonra geri dönüşü olmayan nokta var.
Heralde %30 falandır kalan kısım.
Oyunun en etkileyici kısımları oralar olduğu için ikimize farklı gelmiş olabilir.
Mesela ben Kear Morhen kuşatması son görev zannetmiştim o kadar tatmin edici bir görevli ki
başka bir oyunu son görevi olabilir, oyunun sonrasında 5-6 saat devam ettiğini görmek çok güzel bir sürpriz olmuştu.

Büyük ihtimalle çok övüldüğü için ilk olarak W3’den başladınız, sorun burda yatıyor. Karakterlerin, Geralt için olan anlamlarını da bilmiyorsunuzdur normal bir şekilde. Biraz evren hakkında araştırma yaparsanız oyundan daha çok zevk alırsınız hocam :)
Aslında hayır.
Witcher 1 ve 2'yi de denedim, ama ilk oyun aşırı uzun geldi, ikinci oyunun ise mekaniklerine alışamadım.
Nerden araştırabilirim peki?

Oyunda çok fazla dialog var demişsiniz. Oyunun türü aksiyon rpg oluğu için olabilir mi ? Rpg oyununda niye fazla dialog var diyen oyunun ne olduğunu bilmeden oynuyordur.
Aslında evet, türünün ne olduğuna bakmadan oynadım. Geliştirici olduğum için her türden oyunu oynayıp, oyun kültürü edinmem iyi olur diye düşündüm.

33 saat oynadım ama Witcher 3 bitmiyor.
Oyun iyi güzel ama, çok fazla diyalog var ve geç geç bitmiyorlar.
Savaş mekaniği iyi güzel ama bir süreden sonra kullanmıyoruz. Açık dünyada savaşmak anlamsız geliyor, ana görevde olmasını isterdim.
Görevlerin çoğu artık bir yere git, biri ile konuş oldu.

Sorum şu; oyunda sona yaklaştım mı? Ona göre devam edeceğim.
Hikayede en son, Skellige'deydim ve Ciri'yi bulmak için başka bir yere git diyordu.
Skellige dışında bir yerdi, Kaer Morhen'ı gösteriyordu haritada

Buradan oyunun oynanış sürelerine bakabilirsin.

Main Story: Ana görev
Main+Extra: Ana görev + Yan görev
Completionist: Ana görev + Yan görev + Hazine avları + Soru işaretleri + Ünlem işaretleri + 2DLC

screenshot-howlongtobeat.com-2021-03-02-02-32-52-962.png

Ben sanirim ana hikayeyi 40 saatte bitirmistim. Normal hocam 33 saatte bitirememek.

Ben daha 30 saat oynamışım hala 2. bölgedeyim daha kızı dahi aramadım yan görevler soru işaretleri ne bilim kontratlar falan silah geliştireyim derken bide bana sor ne kadar yolum var kim bilir.

Neredeyse minimum seviyede yan görev yaparak oyunu 45.6 saatte bitirdim, evet güzel bir oyun ama biraz abartıldığı konusuna bende katılıyorum. İlk bitirişimde witcher evrenine çok fransız kalmam, oyunu sürekli ara vererek oynamam ve yan görevleri sürekli es geçmemden dolayı hikayeden pek tat alamamıştım ama sonu beni etkilemişti, ikinci kez başlayıp bitirmeyi düşünüyorum. Eğer oyundan sıkıldıysan zaten daha fazla oynamanın anlamı yok demektir çünkü isteyerek oynamıyorsun.

Geri
Yukarı