3300 TL Ryzen 5 2400G sistem toplama

TITANoBoA

Kilopat
Daha fazla  
Ben bir sistem topladım araştırarak ama bilgim kısıtlı ve bu benim ilk PC toplayışım. Montaj konusunu bilmediğim için tek bir siteden toplamak benim için mecburi. Sizce bu APU sistem geleceğe yönelik mi? Değiştir dediğiniz parça var mı? Bütçem şu an max 3200 - 3300 civarı. Elime para geçince önce SSD sonrasında ise ekran kartı takmak istiyorum. Şu anlık bütçem bu olduğu için ve eski bilgisayarım da beni artık idare edemediği için böyle bir yola başvurdum. Yorumlarınızı bekliyorum. (SS aldığımda dolar kuru 5.39 idi)
asd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlerde kesin ekran kartı ekleyebilecekmisin ? Rx 570 4 GB bile şuan 950-1000 TL fiyat bandında. 200 TL bütçeni arttırabilirsen şöyle bir sistem önerebilirim sana. Hiç APU sistem flan uğraşma.
2500x güçlü bir işlemci ve yanında çift fanlı Rx 570 4 GB modeli var. +20 TL ile güç kaynağını 600 W yapabilir ve Mekanik hisli klavye seti ekleyebilirsin sisteme.
AMD Ryzen 5 2500X 3.6GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 1TB HDD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Evet bu sistemi de görmüştüm gerçekten fiyatına göre çok iyi, benim apuya yönelmemde ki amaç o kadar grafik bağımlısı olmadığım için apu beni idare eder diye düşünüyorum. Ayrıca apu alırsam eğer en az 1 sene ekran kartı takamam.

Evet bu sistemi de görmüştüm gerçekten fiyatına göre çok iyi, benim apuya yönelmemde ki amaç o kadar grafik bağımlısı olmadığım için apu beni idare eder diye düşünüyorum. Ayrıca apu alırsam eğer en az 1 sene ekran kartı takamam.
Eğer SSD'yi 1-2 ay içerisinde alcaksanız, harddiski çıkarıp SSD eklemenizi öneririm. SSD'yi sonradan alırsanız Windows'u kurmak için PC'yi formatlamanız gerekecek.

Windows'u taşıyamazsınız, SSD'ye tekrar windows kurmanız gerekiyor.
Öğrendiğim iyi oldu teşekkürler.
İlerde kesin ekran kartı ekleyebilecekmisin ? Rx 570 4 GB bile şuan 950-1000 TL fiyat bandında. 200 TL bütçeni arttırabilirsen şöyle bir sistem önerebilirim sana. Hiç APU sistem flan uğraşma.
2500x güçlü bir işlemci ve yanında çift fanlı Rx 570 4 GB modeli var. +20 TL ile güç kaynağını 600 W yapabilir ve Mekanik hisli klavye seti ekleyebilirsin sisteme.
AMD Ryzen 5 2500X 3.6GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 1TB HDD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Dediğiniz sistemi perşembe günü sipariş verdim. Cuma kurulum ve testi yapıldı. Cumartesi 11 de bendeydi dediğiniz gibi +20 tl ye 600W PSU ekledim herşeyi hazır olarak geldi bios güncel ram frekansı 3000 Mhz idi. Windows kurup sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum bütçesi bu rakamlarda olan arkadaşlara tavsiye ederim.(Kargo güzel hazırlanmıştı kutuların hepsi geldi. Kasa ayrı bir kutu içinde 2 yanında da köpükle sabitlenmişti)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı