3300 TL'ye Xiaomi Redmi Note 9 Pro alınır mı?

64 GB olan modeli. Babama alınacak.

@Shenzhenn @qGhosT
Etiketlediğiniz için teşekkür ederim.

Yazılımından ötürü Xiaomi Note 9 Pro tavsiye etmem, onun yerine Realme 7 alabilirsiniz, daha iyi bir seçenek olacaktır.

Aceleniz yoksa bu ay içerisinde ülkemize gelmesi beklenen Realme 8'i bekleyebilirsiniz, Super AMOLED ekrana ve MediaTek Helio G95 işlemcisine sahip.

Yazılımından ötürü Xiaomi Note 9 Pro tavsiye etmem, onun yerine Realme 7 alabilirsiniz, daha iyi bir seçenek olacaktır.

Aceleniz yoksa bu ay içerisinde ülkemize gelmesi beklenen Realme 8'i bekleyebilirsiniz, Super AMOLED ekrana ve MediaTek Helio G95 işlemcisine sahip.
Babamın telefonu iyice kötü olduğundan 2-3 gün içerisinde alınacak. Babam zaten çok telefona bakamaz çalıştığı için sizce alınmaz mı? Babam görünüşü sevdi bunu alalım diyor ama bakalım hayırlısı.

Aceleniz yoksa bu ay içerisinde ülkemize gelmesi beklenen Realme 8'i bekleyebilirsiniz, super AMOLED ekrana ve MediaTek helio G95 işlemcisine sahip.

Hocam MediaTek'ler iyi bir performans veriyor ama aşırı ısınıyor Snapdragon işlemcili telefon alması daha mantıklı.

@HaWlI KuLlANIcI sorun nedir hocam söylediğim gayet mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam MediaTek'ler iyi bir performans veriyor ama aşırı ısınıyor Snapdragon işlemcili telefon alması daha mantıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MediaTek'in eski işlemcileri ısınıyor diye genelleme yapıp "MediaTek'ler iyi bir performans veriyor ama aşırı ısınıyor" demek sizce ne kadar mantıklı?

Atmış olduğum videoda sıcaklık olarak 1 derece fark var yok, MediaTek Helio G95 gayet güzel bir işlemci.

Babamın telefonu iyice kötü olduğundan 2-3 gün içerisinde alınacak. Babam zaten çok telefona bakamaz, çalıştığı için sizce alınmaz mı? Babam görünüşü sevdi, bunu alalım diyor ama bakalım hayırlısı.
Realme 7 daha iyi bir seçenek olacaktır. Çok telefona bakılmayacak olsa bile MIUI cihaz alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Ek olarak Xiaomi Note 9 serisinin eski kasalarının kamera kısmında toz problemi bulunuyor.

Öyle bir şey yok.
MediaTek ısınır Qualcomm ısınmaz algısı ne zaman kaybolacak çok merak ediyorum.
Exynos'larda kısa ömürlüdür de tam olsun.
Modele bakmak gerekir.
Mesela helio P70, P65, P60 dediklerinize çok uygun.
Hepsi kısa ömürlü ve fazla ısınan işlemciler.
G90t, G95, G80 gibi yonga setleri ise kaliteli işlemciler.
720G yerine G95'i tercih ederdim ben.

Ben kullanıyorum ekranı diğer telefonlara gore büyük güzel bir artı kamerasıda güzel neden alınmasın.

Yazılımdan dolayı alınmasın mesela :D
9s modelini kullanıyorum.
9 Pro ile epey bir farkı yok.
Telefonu kullanmak işkence ama ROM atılırsa gerçekten çok iyi.
Ben telefonu 2500'e almıştım o zamanlar Realme 7 2700'dü ve o kadar arttıramazdım.

90 Hz ekranı ve çok daha kaliteli yazılımı yeter sadece.

Geri
Yukarı