33000 TL laptop önerisi

Ben demiyorum işlemciyi yapan adamlar max tempi 100-110 diyor bu bilgisayarı yapan taraf HP tarafı bunları düşünerek yapıyordur elbette.
13700h özelinde konuştuğum attığım video sadece örnek videodaki de Acer nitro 16.
Ama haklısınız 16 serisine kıyasla zayıf lakin bütçeye göre istisna bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum.
Kağıt üstünde gerçekten donanım olarak çok iyi buna katılıyorum.
Ama bu kasa ile bu donanım maalesef tam performans veremeyecek çok kısacak kendini, yüksek sıcaklıklarda.
Ayrıca kasa ve panel kalitesi de kötü.
Kötü kasa, kötü panel ve yüksek sıcaklarda hem de tam performans alınmadıktan sonra anlamı yok.

O işlemci 110 dereceye kadar kısmayacak olarak tasarlanmış olabilir ama o sıcaklık küçük alanda bütün kasaya ciddi zarar vereceği için HP kısıyor. Her marka böyle.

Lenovo cihaz içinse benim de önerdiğim cihaz. Kullanıcının mesajına beğenmedim atma sebebim gayet başarılı Nitro serisi hakkındaki yorumu.

36k ya bu Victus 15'e verileceğine aynı bantta Nitro 5 daha iyi kasa, panel, düşük sıcaklık ve kısıntı olmadan performans ile çok daha memnun eder.

Objektif olarak bakın lütfen. Burada kavga etmiyoruz bilgi alışverişi yapıyoruz. Bazı kişiler kabullenmiyor Sırf kendi önerdi diye sizden Objektif olmanızı rica ediyorum hocam

Kağıt üstünde gerçekten donanım olarak çok iyi buna katılıyorum.
Ama bu kasa ile bu donanım maalesef tam performans veremeyecek çok kısacak kendini, yüksek sıcaklıklarda.
Ayrıca kasa ve panel kalitesi de kötü.
Kötü kasa, kötü panel ve yüksek sıcaklarda hem de tam performans alınmadıktan sonra anlamı yok.

Lenovo cihaz içinse benim de önerdiğim cihaz. Kullanıcının mesajına beğenmedim atma sebebim gayet başarılı Nitro serisi hakkındaki yorumu.

36k ya bu Victus 15'e verileceğine aynı bantta Nitro 5 daha iyi kasa, panel, düşük sıcaklık ve kısıntı olmadan performans ile çok daha memnun eder.

Objektif olarak bakın lütfen. Burada kavga etmiyoruz bilgi alışverişi yapıyoruz. Bazı kişiler kabullenmiyor Sırf kendi önerdi diye sizden Objektif olmanızı rica ediyorum hocam
Giriş seviyesinde nitro 16 rakipsiz benim gözümde. Nitro 5 içinse aynı yorumu yapamam alternatifleri var ve soğutma kısmında kendini çok geliştirdi 16 serisi ile birlikte. Ekran ve kasa olarak haklısınız hp serisi genel olarak limitli ve sade bir seri. Ofis ve günlük oyun kullanımı için diyeceğim ekranı ve soğutması kötü bunların getirdiği fan sesi de var iki tarafı memnun edelim derken iki taraftan da olan bir seri gibi duruyor bakalım 2024 yılında ne gibi modeller çıkacak.

Giriş seviyesinde nitro 16 rakipsiz benim gözümde. Nitro 5 içinse aynı yorumu yapamam alternatifleri var ve soğutma kısmında kendini çok geliştirdi 16 serisi ile birlikte. Ekran ve kasa olarak haklısınız hp serisi genel olarak limitli ve sade bir seri. Ofis ve günlük oyun kullanımı için diyeceğim ekranı ve soğutması kötü bunların getirdiği fan sesi de var iki tarafı memnun edelim derken iki taraftan da olan bir seri gibi duruyor bakalım 2024 yılında ne gibi modeller çıkacak.
Nitro 5 rakipsiz gibi bir iddiada kesinlikle bulunmuyorum. Sadece kıyası Victus 15 ile yaptım.
Hp konusunda uzlaşmamıza sevindim. İyi sosyaller!

Hocam https://app.hb.biz/2FdEuNODEllW şu 3080i de bi yorumlayabilir misin çok aklımı çeldi

@Senyör Kesada
Hocam https://app.hb.biz/2FdEuNODEllW şu 3080i de bir yorumlayabilir misin çok aklımı çeldi
Saf güç olarak eşit şartlarda 3080 daha iyi ama burada watt değerleri de önemli.
Bütçesindeki Nitro 5 ile kıyaslarsak daha fazla watt, makyajlanmış yeni ve daha başarılı kasa,4xxx serisi güncelliği vb. Sebeplerden aynı fiyata daha ileriye dönük Nitro 5 4060 alırdım.

Saf güç olarak eşit şartlarda 3080 daha iyi ama burada watt değerleri de önemli.
Bütçesindeki Nitro 5 ile kıyaslarsak daha fazla watt, makyajlanmış yeni ve daha başarılı kasa,4xxx serisi güncelliği vb. Sebeplerden aynı fiyata daha ileriye dönük Nitro 5 4060 alırdım.
Eskiden 150 wattmış son yorumlar göre 100W geliyor 3xxx serisinde watt çok önemli hocam alınmaz gibi duruyor Lenovo ya da senyör hocamın dediğine yönelin.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim lenovo veya nitro 5 arasında bütçeye göre karar vereceğim. İyi akşamlar diliyorum.

Yeni öneriler gelirse hepsine açığım bu arada arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı