$3300'lık sistem önerisi

Bütçe
3300 Dolar

Allxsan

Centipat
Selamlar. Amerika'da yaşayan Türk arkadaşım 3300 dolar bütçe oluşturmuş. Her şeyin üst seviyede olduğu render-Gaming bir sistem toplamak istiyor. 4K video çekmek istediği için bol bol Terabyte'lara ihtiyacı var haliyle. Aynı zamanda 4K oyun oynatacak bir sistem olmasını istiyor. Şu anda 2K bir monitör kullanıyor. Birkaç hafta sonra da 4K monitör alacak. $400'da monitör için bütçe oluşturacak.
Kendisi biraz araştırma ile şöyle bir sistem toplamış, eksikleri veya daha iyi olabilecekleri belirtirseniz çok sevinirim. Bu arada bütün parçalar Amazon'dan.

IMG_20200515_083445.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı değiştirmesi lazım. 3900X/3950X için giriş seviyesi MSI anakartlar yetersiz, çok ısınıyorlar. Şu modeli alabilir. Nereden alacağını bilmiyorum. Stok durumu ve fiyatları da çok bilmiyorum. Yakın fiyat seviyesinde bu anakart iyidir. Diğer Asus Rog anakartlar, Gigabyte Aorus Ultra/Extreme anakartlar da iyidir. MSI alacaksa yakın zamanda X570 Tomahawk çıkacak onu alabilir veya X570 Unify tercih edebilir.

Anakartı değiştirmesi lazım. 3900X/3950X için giriş seviyesi MSI anakartlar yetersiz, çok ısınıyorlar. Şu modeli alabilir. Nereden alacağını bilmiyorum. Stok durumu ve fiyatları da çok bilmiyorum. Yakın fiyat seviyesinde bu anakart iyidir. Diğer Asus Rog anakartlar, Gigabyte Aorus Ultra/Extreme anakartlar da iyidir. MSI alacaksa yakın zamanda X570 Tomahawk çıkacak onu alabilir veya X570 Unify tercih edebilir.

Teşekkürler, bu anakartı önerdim kendisine.

Yeni konular

Geri
Yukarı