3300TL monitör önerisi

Bütçe
3300
Dostum ms olayı GtG'den ölçüm yapılarak yazılıyor. Bu uzun zamandır böyle. Çünkü göz boyama sanatı olmadan ticaret olmuyor.
Burada aydınlanmış kişiler olarak bunu söylüyoruz.
Teknik değerlere dayanan olaylar bunlar. Kimse araştırmıyor ondan inanıyor.
Mesela bu bir monitörün tepkime süresi ölçümü.
Total response time 7.3 ms. Yani monitör 7.3 ms değere sahip ama satışı 1 ms oyuncu monitörü.
Yerse...
Eki Görüntüle 1701141

Yani bu işi biliyor gibisin 3300 bütçem var monıtor tavsıye eder misın?

Dostum ms olayı GtG'den ölçüm yapılarak yazılıyor. Bu uzun zamandır böyle. Çünkü göz boyama sanatı olmadan ticaret olmuyor.
Burada aydınlanmış kişiler olarak bunu söylüyoruz.
Teknik değerlere dayanan olaylar bunlar. Kimse araştırmıyor ondan inanıyor.
Mesela bu bir monitörün tepkime süresi ölçümü.
Total response time 7.3 ms. Yani monitör 7.3 ms değere sahip ama satışı 1 ms oyuncu monitörü.
Yerse...
Eki Görüntüle 1701141

Son düzenleme:
Yani bu işi biliyor gibisin 3300 bütçem var monıtor tavsıye eder misın?

Bütçen tek bir monitöre yetiyor.
Asus VP249QGR Monitör buna zaten bakıyordun. Bende alabilirsin dedim.
IPS panel monitördür. Bizde IPS öneririz. VA panel ghosting yapıyor. Rahatsız oluyor kullanıcı diye önermemeye çalışıyoruz.

Bütçen tek bir monitöre yetiyor.
Asus VP249QGR Monitör buna zaten bakıyordun. Bende alabilirsin dedim.
IPS panel monitördür. Bizde IPS öneririz. VA panel ghosting yapıyor. Rahatsız oluyor kullanıcı diye önermemeye çalışıyoruz.

Onerın ıcın sağ ol ama kafama soktun bıkez su ms olayını vallahi monıtor alasım kaçtı :)

Onerın ıcın sağ ol ama kafama soktun bıkez su ms olayını vallahi monıtor alasım kaçtı :)

Bu bütçe üzerinde ki monitörlerden muazzam bir performans beklememen lazım. Bu ASUS'un ms değeri 4 ms ve üzeri. Bu seni rahatsız etmez. Çünkü IPS panel. Bu değerdeki Ms'ler seni korkutmasın. Farkları gözün anlamaz. Anlamak için 360 Hz 2 ms monitör kullanmış olman lazım.

Bu bütçe üzerinde ki monitörlerden muazzam bir performans beklememen lazım. Bu ASUS'un ms değeri 4 ms ve üzeri. Bu seni rahatsız etmez. Çünkü IPS panel. Bu değerdeki Ms'ler seni korkutmasın. Farkları gözün anlamaz. Anlamak için 360 Hz 2 ms monitör kullanmış olman lazım.

Bu daha iyi olmaz mı hocam yukarı aşağı hareket özelliği var ve 50TL fazla G24-20'ye alternatif diye biliyorum.

Benım gözümdende bakman gerek şu an benım kullandığım monıtor 2009 çıkışlı 60 Hz 19inç Allah bılır kaç ms 5-8 8 senedırde kullanıyorum artık değiştirme zaman geldı diye duşundum.
(60Hz'den 144Hz çıkma 5-8 ms 1'e inmek Tofaş'dan ınıp Ferrari'ye bınmek gıbı olur benım açımdan)

Bu daha iyi olmaz mı hocam yukarı aşağı hareket özelliği var ve 50TL fazla G24-20'ye alternatif diye biliyorum.

Alabiliyorsa çok daha iyi olur elbette. Bunu konu sahibine sormak lazım.

Benım gözümdende bakman gerek şu an benım kullandığım monıtor 2009 çıkışlı 60 Hz 19inç Allah bılır kaç ms 5-8 8 senedırde kullanıyorum artık değiştirme zaman geldı diye duşundum.
(60Hz'den 144Hz çıkma 5-8 ms 1'e inmek Tofaş'dan ınıp Ferrari'ye bınmek gıbı olur benım açımdan)

Bende senin gibi 13 sene TN panel 60Hz monitör kullandım. 144Hz 24 inç, IPS panel bir monitöre geçtiğimde dediğin olayı yaşadım.
Bu yüzden baktığımız monitörler sana zaten iyi gelecek. Ölü pikselsiz gelsin yeter. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı