34.000 TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
34.000 TL

Y4S1N

Centipat
Daha fazla  
Yardım edin çünkü AMD ekran kartları NVIDIA'dan daha ucuz ve güçlü ama kullanılmıyor AOC 240 Hz almak istiyorum ama Free-Sync Premium kullanıyor NVIDIA alıp AOC alsam sorun olur mu? Önerebileceğiniz başka monitör var mı 27 inc (144 ve üstünün gözle görülür fark olmadığını biliyorum ama NVIDIA vb kurumların istatislikleri biraz da olsa hızda fark oldunu gösteriyor) TN panel olmasa iyi olur çünkü çok fazla saatimi Valorant da oynayacagım ama aynı zamanda ETS 2'ya da hikaye tabanlı oyunlar da oynayacagım ve Valorant da immo-Radiant gibi yuksek eloları hedefliyorum geçen int Cafe'ye gittim orada AOC'un 144 Hz 27 inç monitörü vardı(1660 Ti ekran kartı vardı bilgisayarda) ve hareket kabiliyetinin + Curved olması beni çok tatmin etti o yüzden kaç Hz almam gerek veya illa NVIDIA(G-Sync) mi yoksa AMD(Free-Sync) de almamda sorun olur mu? Bunları araştırmaya çalışıyorum ama bilen bir kişiye danışmayınca net bir karara varmak imkansız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsi kanaatimi söyleyeyim. Ağırlıklı olarak Valorant ve ETS 2 oynayacaksan fiyatta bu kadar uçma çünkü orta segment bir ekran kartı işini görecektir. Mesela @YigiTZ0 kardeşimin attığı sistemi 1080P'de Valorant için kullanmak pek mantıklı olmaz. 20.000₺ civarına düşersen hem amacına ulaşmış olur hem de ciddi tasarruf edersin.
Monitör olayına gelecek olursak, G-Sync Compatible sertifikası almış FreeSync Premium bir monitör düşünmelisin. 1080p için ben LG 24GN650-B öneriyorum. FPS oyunları için de 27 inç ve Curved çok fazla önerilmiyor (benim duyduğum ve gözlemlediğim kadarıyla). Hareket kabiliyeti için de pivot özelliği olan monitörleri tercih edebilirsin, attığım monitörde var. Tabii nihai karar senin.
Sertifika için şu siteden kontrol edebilirsin: NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors
Solda "G-Sync Compatible" veya "G-Sync" yazıyor. Bakmak istediğin monitörün modelini CTRL+F yaparak aratabilirsin.

Şahsi kanaatimi söyleyeyim. Ağırlıklı olarak Valorant ve ETS 2 oynayacaksan fiyatta bu kadar uçma çünkü orta segment bir ekran kartı işini görecektir. Mesela @YigiTZ0 kardeşimin attığı sistemi 1080P'de Valorant için kullanmak pek mantıklı olmaz. 20.000₺ civarına düşersen hem amacına ulaşmış olur hem de ciddi tasarruf edersin.
Monitör olayına gelecek olursak, G-Sync compatible sertifikası almış FreeSync Premium bir monitör düşünmelisin. 1080p için ben LG 24GN650-B öneriyorum. FPS oyunları için de 27 inç ve Curved çok fazla önerilmiyor (benim duyduğum ve gözlemlediğim kadarıyla). Hareket kabiliyeti için de pivot özelliği olan monitörleri tercih edebilirsin, attığım monitörde var. Tabii nihai karar senin.
Sertifika için şu siteden kontrol edebilirsin: NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors
Solda "G-Sync compatible" veya "G-Sync" yazıyor. Bakmak istediğin monitörün modelini CTRL+F yaparak aratabilirsin.

Orta segment tabii ki de. Arkadaşın bütçesinde toplanabilecek en iyi sistemi topladım ben.

Kasa, monitör, PSU olarak bunlar olsa daha iyi olur:
Bir de ekran kartı daha ucuza halledilebilir:

İlerleyen zamanlardada para biriktirip bunu alabilirsiniz.

Keşke o bütçeye 500 gb depolama olmasaymış.

arctic liquid freezer ii 280 mu daha iyi sizin önerdiğiniz soğutucu mu ?

Geri
Yukarı