34" 21:9 oranında 2K min 144Hz, G-Sync destekli monitör önerisi

Bütçe
10000 TL

sevbanus

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4070 ASUS DUAL OC EDİTİON
13400F
32GB DDR5 5600MHZ
KİNGSTON KC3000 1TB
MSI TOMAHAWK B760 WİFİ
Meslek
UÇAK MÜHENDİSİ
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim: ASUS Dual RTX 4070 OC Edition içeriyor dolayısıyla G-Sync destekli bir monitör düşünüyorum. Anladığım kadarıyla genel 34" monitörler Free-Sync destekli yapılıyor. Ve ghosting sorunları bu yazılımla alakalı. (emin değilim)

34" WQHD geniş ekran düşünüyorum yani 21:9 ama çok fazla para vermek istemiyoorum 10k bütçe var Max 12K çıkabilirim. Fakat araştırırken işin içinden çıkamadım.

1ms 165Hz istiyorum. Sanırım Hz arttıkça ms düştükçe ghosting ihtimali artıyor bundan da emin değilim.

MSI Optix önerisi gördüm.
AOC 34 inchler NVIDIA'ya uyumlu değil gibi geldi araştırmalarımdan sonra.
Samsung G5 de aynı şekilde önerilmiyor sanırım.

Çok fazla oyun oynayan birisi değilim fakat böyle bir sistem toplamışken de her türlü oyunu arada oynayabilmek istiyorum. Özellikle rdd GTA6 vb oyunları.

Bu kriterlerde öneriniz var mıdır? Yazmayı unuttuğum bir şey olursa eklerim dağınık yazdım kusura bakmayın.

Özellikle @Saint Lucia adlı arkadaştan tavsiye bekliyorum bu forumlarda yeniyim özel mesaj yok sanırım atamadım. Eğer bunu görürsen çok iyi olur kral.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim: ASUS Dual RTX 4070 OC Edition içeriyor dolayısıyla G-Sync destekli bir monitör düşünüyorum. Anladığım kadarıyla genel 34" monitörler Free-Sync destekli yapılıyor. Ve ghosting sorunları bu yazılımla alakalı. (emin değilim)

34" WQHD geniş ekran düşünüyorum yani 21:9 ama çok fazla para vermek istemiyoorum 10k bütçe var Max 12K çıkabilirim. Fakat araştırırken işin içinden çıkamadım.

1ms 165Hz istiyorum. Sanırım Hz arttıkça ms düştükçe ghosting ihtimali artıyor bundan da emin değilim.

MSI Optix önerisi gördüm.
AOC 34 inchler NVIDIA'ya uyumlu değil gibi geldi araştırmalarımdan sonra.
Samsung G5 de aynı şekilde önerilmiyor sanırım.

Çok fazla oyun oynayan birisi değilim fakat böyle bir sistem toplamışken de her türlü oyunu arada oynayabilmek istiyorum. Özellikle rdd GTA6 vb oyunları.

Bu kriterlerde öneriniz var mıdır? Yazmayı unuttuğum bir şey olursa eklerim dağınık yazdım kusura bakmayın.

Özellikle @Saint Lucian adlı arkadaştan tavsiye bekliyorum bu forumlarda yeniyim özel mesaj yok sanırım atamadım. Eğer bunu görürsen çok iyi olur kral.

Öncelikle 34 inç geniş ekran olduğundan oyunların çoğu ya yanları siyah kalacak ya da kötü görüntü verecek. Keyifli olsa da kullanması bu bütçeye VA dışında bulamazsınız ve şahsen ben 10 bin liralık monitör alacak olsam sırf geniş ekran diye ghosting gibi problemlerle uğraşmak istemezdim. Ayrıca 34 inç ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama televizyon boyutunda neredeys ve masanızın uygun olup olmadığını lütfen kontrol edin. Ben şahsen IPS 2K alırdım bu sisteme fakat böyle bir isteğiniz varsa Ghosting ve boyut konusuna dikkat etmenizi öneririm.

hocam yorum için teşekkürler.
şu an monitörüm yok sistemi yeni dizdim. tv ye bağlayarak kanepeden kullanıyorum.
masayı da monitöre göre ayarlayacağım sonrasında.
ıps 2k konusunda katılıyorum fakat.
2 monitör konforunu çok kıs süre deneyimlediğimden beri 2 mönitörün ortasındaki çerçeve ile oyun oynanamadığını gördüm. flight simulatör gibi strateji oyunları gibi gta gibi oyunları böyle bir genişlikte oynarken arada bir çizginin olmamasının çok konfotlu olacağını düşünüyorum.
ama farkettim ki (emin olmamakla) curved 34 ler va panel.
32 inch pek düşünmüyorum çünkü 16:9 yani aşırı yüksek bir ekran sanırım.
ghosting vb bir kaç sorunu daha önce böyle bir sistem kullanmadığım için bilmiyorum. çok önemli sorunlar mı değiller mi.
ama neredeyse 34 wide ekrandan vazgeçip bir 27 ips ( dediğiniz gibi) düşünmek üzereyim. son şanslarımı deniyorum. ayrıca freesync monitörler nvidia cs den manuel ayarla rtx ekran kartına uyumlu hale getirilebiliyormuş diye okudum ama çok fazla bilgi kirliliği olan konular. para olsa da en sağlam sistemi alsak fakat durum böyle.

Ayrıca 4ms aoc modelleri var. 4 ms nin sıkıntısını görür müyüm? yoksa farkedilmeyecek kadar düşük bir değer farkı mı?
ms değerinin ghosting e etkisi var mı?

Son düzenleme:
Bütçene göre 21:9 olarak alabileceğin monitörler VA panel. Evet Curved tasarımlı çoğu monitör VA panel oluyor. IPS olup Curved olanlar Ultrawide monitörler oluyor. Onların da bütçesi çok yüksek. Sizi aşıyor maalesef.
Aoc bu baktığınız monitör sanırsam. Genel olarak AOC önerim oluyor. Fakat VA panel ile gelen ghosting sizi rahatsız etmiyorsa düşünebilirsiniz.
*Burası önemli: G-Sync uyumlu olsun dediğiniz monitörler zaten uyumlu. Herhangi bir Sync üzerinden DP bağlantısı eşiliğinde G-Sync aktif edilebiliyor. Bu konuya takılmayınız.
Bence 21:9 sevdanızdan vazgeçip tipik 27 inç monitör bakılması taraftarıyım.
Dell G2724D Monitör şu an tahtını 10K bütçe listesinde Dell abimiz koruyor. Önerimdir.

Geri
Yukarı