34 bin TL'ye i5 13400F ve MSI RTX 4060 Ti VENTUS sistem alınır mı?

İtopya da TAA-RAW diye aratır mısınız? 27k olması gerekiyor. i5 13400 + 4060 Ti DDR5.

Bilgisayardan çok anlamıyorum ilk bilgisayarım olacak benim attığım ekran kartı daha iyi değil mi 3 fanlı ama aynı özellikte senin dediğin kasayı 32 GB RAM yaptım sıvı soğutucu ekledim aynı benim attığımla bir 600 lira falan var benim attığımda bir şey eklemesem 28 bin ediyor senin dediğini mi almalıyım.

Bilgisayardan çok anlamıyorum ilk bilgisayarım olacak benim attığım ekran kartı daha iyi değil mi 3 fanlı ama aynı özellikte senin dediğin kasayı 32 GB RAM yaptım sıvı soğutucu ekledim aynı benim attığımla bir 600 lira falan var benim attığımda bir şey eklemesem 28 bin ediyor senin dediğini mi almalıyım.
Sizin attığınızda farklı olan ram miktarı ve ekran kartı modeli. Msi markadan dolayı ekran kartı fiyatları daha pahalı oluyor o fiyat farkını vermek anlamsız. Ayrıca seçilen kasa ve psu Gamebooster kesinlikle güven vermez, itopyada TAA-RAW sistemi 16 gb ram ile alırsanız arada neredeyse 8 bin tl fiyat farkı oluyor, ramleri 32 yapmak çok gerekli değil ama yapılması kötüde olmaz, öyle bile yapsanız yine 3-4 bin fiyat farkı oluyor. Sıvı soğutucu eklemenize gerek yok ayrı olarak kule tipi bir soğutucu alırsınız daha uygun fiyata kule tipi o işlemci için gayet yeterli, heleki site üzerinden gamebooster rampage gibi sıvı soğutucuları seçmeyin güven vermeyen ürünler.
Birde bütçeniz ne kadara kadar çıkabiliyor onu belirtin ki daha iyi sistemler önerilsin.

KUARK-FAST/Intel Core i5 13400F/MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X OC 8GB/16GB DDR5/480GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM

Kasaya 35 36 bin ayırabiliyorum sizce nereden almam lazım nasıl bir şey almam lazım ve bu attığım sistem olur mu yoksa dediğiniz gibi TAA-RAW mı almalıyım kasa markası ve sıvı soğutucu alırsam nasıl bir marka almalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok fazla soru soruyom çünkü dediğim gibi ilk bilgisayarım ve anlamıyorum bilgi alabileceğim tek yer bura

Sizin attığınızda farklı olan RAM miktarı ve ekran kartı modeli. MSI markadan dolayı ekran kartı fiyatları daha pahalı oluyor o fiyat farkını vermek anlamsız. Ayrıca seçilen kasa ve PSU Game Booster kesinlikle güven vermez, İtopya'da TAA-RAW sistemi 16 GB RAM ile alırsanız arada neredeyse 8 bin TL fiyat farkı oluyor, RAM'leri 32 yapmak çok gerekli değil ama yapılması kötüde olmaz, öyle bile yapsanız yine 3-4 bin fiyat farkı oluyor. Sıvı soğutucu eklemenize gerek yok ayrı olarak kule tipi bir soğutucu alırsınız daha uygun fiyata kule tipi o işlemci için gayet yeterli, heleki site üzerinden Game Booster Rampage gibi sıvı soğutucuları seçmeyin güven vermeyen ürünler.
Bir de bütçeniz ne kadara kadar çıkabiliyor onu belirtin ki daha iyi sistemler önerilsin.

KUARK-FAST/Intel Core i5 13400F/MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X OC 8GB/16GB DDR5/480GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM

Kasaya 35 36 bin ayırabiliyorum sizce nereden almam lazım nasıl bir şey almam lazım ve bu attığım sistem olur mu yoksa dediğiniz gibi TAA-RAW mı almalıyım kasa markası ve sıvı soğutucu alırsam nasıl bir marka almalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok fazla soru soruyom çünkü dediğim gibi ilk bilgisayarım ve anlamıyorum bilgi alabileceğim tek yer bura
Estağfurullah hocam, buraya soru sormak ve öğrenmek için konular açıyoruz sıkıntı yok. Ben size şöyle özetliyeyim, ayırabildiğiniz bütçeyle bir tık daha iyi sistemler bakılabilir. Ekran kartının 8 GB olması biraz sıkıntılı bir durum çünkü artık günümüz oyunlarına daha fazla VRam gerekiyor, mümkün mertebe 4060 ti alsanız bile 16 gb modeli alın.Hazır sistemlerde genelde çok esnek bir kasa seçimi yapılmıyor ama uzak durmanız gerekenleri söyliyeyim güç kaynağı bazlı olarak. Gamebooster, Gamepower, Rampage ve PowerBoost bunlardan uzak durun. Soğutucu olarakta yine aynı şekilde bu markalardan uzak durun. Alacağınız sisteme göre seçeçeğiniz soğutucu markası şekillenebilir, dediğim gibi misal 13400F veya Amd tarafında 5600,5600x gibi işlemcilere sıvı soğutma almak gereksiz ve fazla masraf. Kule tipi bir soğutucu yeterli olur onu ayrı olarak ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm Ä°Ålemci SoÄutucu Fiyat

Veya Snowman T6 Ultra alabilirsiniz.

Sistemlere bir göz atacağım bütçeniz dahilinde konuyla ilgilenen diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır, bulduğum sistemleri atarım.

@ahmett_ysn Intel almayın eğer oyun için alıyorsanız. Bütçeniz yeterse;

Bütçeniz yetmezse;

Geri
Yukarı