34 bin TL'ye kadar laptop önerisi

Hocam o fiyata Victus 16 yok. En ucuz Victus 16 Intel işlemcili olarak 34.000 ile yukarıda attığım bilgisayar zaten onunda stoku yakında biter herhalde :). Onun haricinde 30k fiyat bandında Victus 15'ler var buyurun linkini bırakayım. Güvenilir bir satıcı olsun diye Amazon seçin zaten en uygun fiyatı bu model için Amazon veriyor.
HP Victus Gaming 15-fa1034nt (7N9V3EA) Notebook

Hocam 12.nesil i5 koymuşlar cihaza. Ayrıca fiyatta 2500 lira daha pahalı. Üstte bıraktığım 16 modeli i5 13.nesil ve daha ucuz. Servisi güvenilir kolay kolay arıza yapmaz. İç donanımı kalitelidir ucuz olsun çok olsun dememişler az olsun öz olsun demişler. Önerebileceğim tek model şu an linkini yukarıda bıraktığım Victus 16 modelidir.

Hocam ASUS modelini inceledim de işlemci olarak AMD'yi çok önermiyorlar sizce AMD mi Intel mi tercih etmeliyim kafam karışıyor.

Hocam ASUS modelini inceledim de işlemci olarak AMD'yi çok önermiyorlar sizce AMD mi Intel mi tercih etmeliyim kafam karışıyor.

Hocam bu konuda da bahsettim sonlara doğru Konu 'i7 12650H laptop 90 derecelere kadar çıkıyor' https://www.technopat.net/sosyal/konu/i7-12650h-laptop-90-derecelere-kadar-cikiyor.3090890/
AMD işlemciler mobil tarafında yani laptop tarafında bence Intel kalitesine daha ulaşamadı. İşlemci ne kadar iyi ve performanslı olursa olsun onu soğutamadıktan sonra vereceği performans kısa sürer. Kağıt üstünde ne kadar Intel'e yakın ya da eşit değer versede ne yazık ki bu değerleri uzun süre koruyamıyor ancak illaki istisna modeller olabilir. Intel'in size aşırı performans göstermek gibi bir amacı yoktur. O oyunu en iyi şekilde ısınmadan oynatmaya çalışır dolayısıyla daha stabil çalışır ve uzun ömürlü olur. Tabii bu ısı performansı laptopada bağlı bu yüzden soğutma performansı iyi olan modeller tercih edilmeli HP Victus 16 gibi. Acer'in Nitro 16 ve 17leri iyidir ama Nitro 5 serisi soğutma anlamında Victus 16'nın altındadır. ASUS konusunda çok bir şey diyemem ama Türkiye servisinden çok memnun değiller.

Geri
Yukarı