34 inç 3440x1440p monitör nasıl?

Ben onları 3'lü diye adlandırıyorum, aynı panelden 3 firma kendi adında çıkarıyor. Özellikleri aynı. :) Benim görüşüm IPS GLOW'dan haz etmiyorsanız az çok bunda da olacaktır. Onun haricinde fiyatı dışında kağıt üzerinde çok iyi duruyor.
Bahsettiğim durum IPS Glow değil ya da en azından ben öyle düşünüyorum, sorun beyaz ekranda yanlar hafif sarıya kaçıyor. Şu anki monitörümde de var aynı sorun fakat bunda 1 parmak falan kalınlığında 27 inç ekranda çok göze batmıyor lakin Dell'de 3-4 parmak civarı bir şey vardı. Arka aydınlatmadan olduğunu düşünüyorum, laptopumda IPS ekran var, güncel model çerçeveler incecik ve sol alttan parıltı yapıyor. Umarım dediğinizin aksine gibi miniLED'lerde böyle bir sorun olmaz, yaygınlaşsın teknomarketlerde inceleyelim artık. İkinci kısma ise tamamen katılıyorum.

Bahsettiğim durum IPS Glow değil ya da en azından ben öyle düşünüyorum, sorun beyaz ekranda yanlar hafif sarıya kaçıyor. Şu anki monitörümde de var aynı sorun fakat bunda 1 parmak falan kalınlığında 27 inç ekranda çok göze batmıyor lakin Dell'de 3-4 parmak civarı bir şey vardı. Arka aydınlatmadan olduğunu düşünüyorum, laptopumda IPS ekran var, güncel model çerçeveler incecik ve sol alttan parıltı yapıyor. Umarım dediğinizin aksine gibi miniLED'lerde böyle bir sorun olmaz, yaygınlaşsın teknomarketlerde inceleyelim artık. İkinci kısma ise tamamen katılıyorum.
Kullandığınız monitör IPS ise ve farklı açılardan baktığınızda değişen bir parlama söz konusu ise IPS GLOW'dur. IPS GLOW'suz IPS yok mu? Var, A-tw polarizasyondu sanırım bu teknoloji ile üretilen monitörlerde bu glow olmuyor. Lakin pahallı bir teknoloji ve maliyeti arttırdığı için, tüketicide her şeye razı olduğu için işlerine gelmiyor. Hadi seni beni geçtim, editörlerin bile bu durumu kabullenip bu parlama normaldir, olacaktır, demesi beni üzüyor doğrusu. Yıl olmuş 2022 halen bu ışık sızması, parlama, piksel sorunlu ürünler üretmek koca koca firmaya yakışmıyor, bile diyemiyorlar. :) Bu IPS GLOW, BLB normal değil kusurdur, ürüne dandik dandik özellikler ekleyip fiyatı şişireceklerine doğru düzgün kaliteli iş yapsın amenna. 240-280-300-400 Hz miş şaka gibi valla.🤣 Sen önce parlayan kıçını düzelt, demek istedim. :)

Yeni gelecek Mini ledli modellerde de olacak, tabi dediğim sistemle yapmazlarsa,lakin mini ledlerde bölgesel karartmadan ötürü daha az hissedilecektir.

Bak, işin gıcıklığının geldiği nokta şöyle:
1.Ips panel alacaksan IPS GLOW olacak, bunu engelleyecek teknolojiyi kullanmazlarsa.

2. O zaman ben VA panel alayım dersen, onlarında hızları yeterli olmadığından hayaletlenme, siyah çakması, çökmesi vs sorunu olacaktır.

3. Hızlı VA olan bu sorunları olmayan panel sadece Samsung G7'de var. Onu alırsanda kavisten ötürü 4 köşede ışık sızması kaçınılmaz olacak. Işık sızması tüm panel tiplerinde var, nedeni nedir dersen Technopatın bir video var Youtube kanalında, orada anlatıyorlar.

4. Kusursun, en iyi panel yoktur, en iyi panel Oled'de ama onda yanma sorunu var dikkat etmezseniz. Tabi bu belli oranda düşürüldü, Dell işte buna 3 yıl garanti veriyor, niye 5 sene değil? Sonuçta yanmaya garanti veriyor, normal diğer garantilik durumlara değil.
O yüzden ideal panel: Oled> Mini Ledli FALD>Direct Ledli FALD> Edge Local dimming> Edge Kalitede en düşük olan 5.sırada olan edge led en yaygın kullanılan ledler günümüzde. :)
Neyse, konu amacından dağılmasın, kendi konumuzu baltalamayalım. :))
@Yiğit KAMURAY
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
34'lük bir monitörün incelemesi varmış sitenin. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı