340-400TL PSU önerisi

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
350 - 400TL arası Ryzen 7 2700 işlemci için PSU önerir misiniz? Güç girişleri farklı diye her PSU kullanılmıyormuş galiba tam anlamadım.

Sistem eksiğiyle fazlasıyla şu şekilde:

Ryzen 7 2700 - Alınacak
Asrock B450m HDV - Alındı
GTX 1080 Ti - (2. El) Alınacak

RAM konusunda kararsızım ama bütçeyi kısmak için ama muhtemelen Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz alacağım.

Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM - Alındı
Samsung 970 Evo 250 GB - Alındı
Dark Spartan - Alındı

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP Hyper M85 650W 80+ Bronze Yarı Modüler PSU'yu bütçe yükselterek sıfır almanızı tavsiye ediyorum. 12V kanalından 650W'ın tamamını veriyor. Sisteminiz için gayet ama gayet yeterli. 82TL'cik yükseltirseniz hem sisteminiz hem sizin için yerinde bir karar olur. Kalitesinin yanında yarı modüler olması da cabası.

Eğer bütçeyi aşamıyorsanız buda işinizi haylice görücektir.
Screenshot_2018-12-23-05-03-32-1.png

Son düzenleme:
@bytkn Biraz baktım da hoş bir PSU imiş. Hem 6 koruma mevcut (OVP, UVP vs.), hem yarı modüler, fanı 135 mm, hem de kablo yapısı hoş ayrıca garantisi de 3 seneymiş. Sharkoon da Alman markası. Bence güzel tercih olabilir konu sahibi arkadaş için de.

@@20 Percent Evet yarı modüler olması güzel kablo yığını olmuyor o zaman :)
Technopat 6000 TL altı sistem topladı ve bu markanın daha kötü modelini 450 lira civarında sisteme dahil etti. Bu modeli diğerinden birkaç noktada daha üstün ve daha uygun fiyatlı.

Herkese teşekkür ediyorum. Bursumdan kalan para 400 diye 350-400 arası bütçe belirlemiştim. Fiyatların bu kadar yükseldiğini hesaba katmamışım... :D Kalan parçaları Ocak sonuna alacağım, PSUyu da o zaman alayım bari. Durum böyle olunca bütçem 500'e kadar çıktı. Peki şu üç PSUdan hangisini almalıyım? Ve bu PSUlardan hangileri Asrock B450m HDV anakart ile uyumlu? Bir yerden duymuştum artık anakartın güç girişi 4 port artmış mıymış neymiş tam anlayamadım. Anlayan biri aydınlatabilir mi?

FSP Hyper M85+ 650W 80+ Bronze Power Supply 12 Cm Fan Yarı Modüler PSU - 409.48 TL + KDV

Sharkoon SilentStorm Icewind 650W Siyah 80+ Bronze 135 mm Fiyatı

FSP HD700 Hydro 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus

KCAS-650G

Hydro 700

Not: RAM'i tek kanal almayın, performansta düşüş gözlersiniz. Çift kanal almaya çalışın. Farkları görmek için YouTube'a "Single vs dual channel RAM" yazıp aratmanız yeterli.

RAMler çift kanal zaten hocam. Başlığını direkt kopyalayıp yapıştırdım, meraklanmayın :D

Peki şu üç PSUdan hangisini almalıyım? Ve bu PSUlardan hangileri Asrock B450m HDV anakart ile uyumlu? Bir yerden duymuştum artık anakartın güç girişi 4 port artmış mıymış neymiş tam anlayamadım. Anlayan biri aydınlatabilir mi?
Eğer CPU Pin girişini kast ediyorsanız evet anakartınız 8 Pin CPU güç girişine sahip. Ve konuda önerilen bütün güç kaynaklarında CPU 8 Pin mevcut sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı