3400 TL GTX 970 Sistem Toplama

Berk.Esat.TR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ilk mesajım ve ilk kez gaming masaüstü toplayacağım, parçalar hakkında az çok bilgim vardır. 3000 tl bütçemin 400 tl kadar üstüne çıkabilirim. Gtx970 olması önemli çünkü yüksek ayarlar ve 4k ilgimi çekiyor. Bana güncel bir sistem toplayabilirseniz sevinirim.

Not: Verdiği parçalardan emin olmayanlar söylesin ya da yorum yapmasın çünkü 3400 tl büyük para.
Hatalı alışveriş yapmak istemem :)
Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Burdan buyrun.

Dosya Ekleri

• Eksen Bilgisayar 2016-01-20 00-52-45.png
    Eksen Bilgisayar 2016-01-20 00-52-45.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 241
  • Sepet - inventus 2016-01-20 00-50-53.png
    Sepet - inventus 2016-01-20 00-50-53.png
    74,6 KB · Görüntüleme: 238
  • Teknobiyotik Alışveriş Sepeti 2016-01-20 00-51-50.png
    Teknobiyotik Alışveriş Sepeti 2016-01-20 00-51-50.png
    53 KB · Görüntüleme: 374
Çok güzel olmuş ellerine sağlık. Ekran kartı acaba Asus Strix yada MSI olsa nasıl olur. Bir fark olur mu acaba?
Aralarında aşırı fark olmaz. Ama Asus'un soğutmasının biraz daha iyi olduğunu duydum. Gözünüze hoş geleni alabilirsiniz. Ama aralarında en iyisi EVGA SSC modeli galiba. Benim önerim yukarıda @Berknt arkadaşın önerdiği 1. sisteme EVGA SSC modelini alıp üstüne anakartı B150M Gaming serisine yükseltmelisin. Çünkü B150M serisi daha çok geleceğe yönelik. Hem de okadar güzel parçaların arasına B150M serisi bir anakart yakışır bence. Biraz bütçenizi geçebilir ama bence geçtiğinize değicek bir sistem olur. Şimdiden hayırlı olsun.

Aralarında aşırı fark olmaz. Ama Asus'un soğutmasının biraz daha iyi olduğunu duydum. Gözünüze hoş geleni alabilirsiniz. Ama aralarında en iyisi EVGA SSC modeli galiba. Benim önerim yukarıda @Berknt arkadaşın önerdiği 1. sisteme EVGA SSC modelini alıp üstüne anakartı B150M Gaming serisine yükseltmelisin. Çünkü B150M serisi daha çok geleceğe yönelik. Hem de okadar güzel parçaların arasına B150M serisi bir anakart yakışır bence. Biraz bütçenizi geçebilir ama bence geçtiğinize değicek bir sistem olur. Şimdiden hayırlı olsun.
Saolun şu hafta dolar biraz düşsün alıyorum inşallah. Önerinizi alacağım ama bi sorum var hocam şimdi baktım anakarta b85m ddr3 bir anakart ama b150m ddr4ten 50 60 tl kadar daha pahalı neden böyle?

Saolun şu hafta dolar biraz düşsün alıyorum inşallah. Önerinizi alacağım ama bi sorum var hocam şimdi baktım anakarta b85m ddr3 bir anakart ama b150m ddr4ten 50 60 tl kadar daha pahalı neden böyle?
Farklı işlemci slotlu, farklı RAM türlü anakartları birbirleriyle kıyaslama yapamayız bildiğim kadarıyla. Çünkü B85M eskiden İ7 4790 almış birine hitap ederken B150M İ5 6600 alanlara hitap eden bir anakart. İ7 4790 DDR3 destekleyince mecburen DDR3 koymak zorundalar. Aynı durum B150M için de geçerli. Fiyat farkına gelirsek sanırım Skylake'e geçirmek için arttırmışlardır. Tabii bu benim teorim. Olayın arkaplanını bilemem.

Arkadaşlar
al dostum mini itx kasa çok küçük kasada Gigabyte GTX 970 kullanabilirsin 3500 lira tuttu ya SSD çıkarırsın veya rami 8gb yaparsın veya 3500 lira verirsen daha iyi olur :)(ürünler sinerjiden)
kasanın ne kadar küçük oldugunu burdan görebilirsin (kasa küçük olsa en büyük ekran kartlari bile sığıyor üniversiteye giderken bile taşıyabileğin bir kasa 20.5 inch monitorde ideal :))
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eki Görüntüle 132960

Eki Görüntüle 132959
Mini atx güzelmiş ama normal bir kasa mı daha cebe uygun yoksa bu mini mi. Ayrıca normal bir micro atx yapar mısın trevor arkadaşımız bana msi b150m gaming anakartını önerdi istersen onu kpyup bir sepet hazırlar mısın?

Mini ITX kasaya bildiğim kadarıyla normal anakartlar olmuyor (Yanlış biliyor olabilirim). Mini ITX sana uygunsa herhangi bir sorun olmaz. Bu sana bağlı. Sen heryere o kadar kasayı taşıyacaksan sorun yok. Ama içindeki bileşenler hasar görebilir. Fazladan masraf bana göre. Ama bu sana bağlı

Mini ITX kasaya bildiğim kadarıyla normal anakartlar olmuyor (Yanlış biliyor olabilirim). Mini ITX sana uygunsa herhangi bir sorun olmaz. Bu sana bağlı. Sen heryere o kadar kasayı taşıyacaksan sorun yok. Ama içindeki bileşenler hasar görebilir. Fazladan masraf bana göre. Ama bu sana bağlı
Daha mı pahalı bu ufak olan normal kasadan?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı