3400 TL Sistem Toplama

Bütçe
3400

AlperenŞık

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Elimde RX580 ekran kartı var ve bunu yeni bir sistem ile değerlendirmek istiyorum. Maksimum 3400 TL bütçe ile yapacağım bu işlemi. Aklımdaki parçaları F/P olarak sıraladım. Sizce bu parçalara eklenecek veya eksiltecek bir durum var mı, önerilerinize açığım.
Sistemde kasa olarak ITX veya ATX bir model düşünüyordum ondan dolayı ATX bir kasa seçtim.
İşlemci olarak F/P olarak gördüğüm Ryzen 5 3200 seçtim fakat daha sonrasında bütçe aşımı olduğundan Ryzen 5 1600'e dönme kararı aldım. Anakart olarak 3200 MHz akdar destek verem AM4 soketli DDR4 Gigabyte A320M modelini seçtim. M.2 SSD portu olmasına rağmen SanDisk SSD Plus 240 GB'lık normal 2.5 boyutunda SSD tercih ettim, yanında 500 GB HDD ile beraber. Kendi elimde 320 GB'lık ayrıca bir hardisk daha var onu da sistemime ekliyeceğim. Bence sistemin en kilit noktalarından biri olan RAM kısmına geldik. RAM'de açıçası 16 GB 3200MHz tercih etmek istiyordum ancak 3000 MHz'lik G.Skill ripjawsv 16 GB(2x8GB) DDR4 RAM tercih ettim. Üstüne 100 lira eklersem 3200 MHz'lik versiyonlarından tercih edebiliyorum ama şu anki toplam fiyat bile tam anlamıyla yetiyor.
Kasa
PSU
SSD
Anakart
İşlemci
RAM

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı