3400G sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
3.500 TL

velud

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

İşlemci: AMD Ryzen 3400G.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: 8x8 16 GB.
Depolama: 2X 250 GB SSD, 1X 500GB M.2 SSD.
PSU: 500W.

Bütçem 3.000-3.500 TL civarında. Bu sistemime bir ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum. Bazı öneriler edindim. O öneriler ışığında RX 6400 yakın geldi açıkası bana. Daha sonra araştırma yaparken RX 6500XT'yi 3.700 TL gibi bir fiyata gördüm Amazon'da linkleri alt tarafa bırakacağım.
Fakat linkteki 6500XT ürününde VGA ve overclock ifadeleri dikkatimi çekti. Bu olumsuz bir şey mi? 500W PSU besler mi? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

RX6500XT Amazon

RX6400 Amazon

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Bu OC versiyonu olması PSU konusunda herhangi bir olumsuz durum oluşturur mu? 500W ile kullanabilir miyim belirttiğim sistem ile. Ve sizce Amazondaki Saphire Pulse marka mı yoksa attığınız MSI mı daha mantıklı?
500W ile kullanabilirsiniz. Hocama sorayım hangisi daha iyidir? @messinicocugu

Teşekkür ederim. Peki bu fiyat aralığında alacağım en iyi seçim 6500XT midir? Başka tavsiyeniz veya öneriniz var mı?

Teşekkür ederim. Peki bu fiyat aralığında alacağım en iyi seçim 6500XT midir? Başka tavsiyeniz veya öneriniz var mı?

Bu fiyat aralığında GTX 1650 var ama RX 6500 XT'e göre daha güçsüzdür. RX 6500 XT daha iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca MSI modelini alacaksanız biraz acele etmekte fayda var kampanya 4 buçuk saate bitiyor. Alamazsanız Sapphire modelini tercih edebilirsiniz.

Bu fiyat aralığında GTX 1650 var ama RX 6500 XT'e göre daha güçsüzdür. RX 6500 XT daha iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca MSI modelini alacaksanız biraz acele etmekte fayda var kampanya 4 buçuk saate bitiyor. Alamazsanız Sapphire modelini tercih edebilirsiniz.
Soğutma anlamında, hangisi daha sağlıklı sonuç verir? İlk defa bir ekran kartı alışverişinde bulunacağım.

Soğutma anlamında, hangisi daha sağlıklı sonuç verir? İlk defa bir ekran kartı alışverişinde bulunacağım.
Aralarında çok fark yok ancak MSI soğutma açısından daha iyi olabilir tam emin değilim ama kart zaten çok ısınan bir kart değil. Ben olsam MSI alırdım ama sizin tercihinize kalmış.

Aralarında çok fark yok ancak MSI soğutma açısından daha iyi olabilir tam emin değilim ama kart zaten çok ısınan bir kart değil. Ben olsam MSI alırdım ama sizin tercihinize kalmış.
Teşekkürler, biraz daha araştırayım iki marka arasındaki farkı ikisinden birini tercih edeceğim.

Pulse daha iyi olur ama çok fark etmez hangisi ucuzsa alın.

Hocam sizce bunların arasından hem rahat alışveriş hem de soğutma açısından hangisi daha mantıklı? Çok fark yok fiyat olarak aralarında.

Amazon Sapphire RX6500XT OC

Hepsiburada MSI Mech RX6500XT OC

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı