345 Geometri vs 3D Geometri

@Ereju 0 olduğuna emin misiniz? Ben de Karekök 0 ile başlamıştım geometriye. Zor geliyorsa teste başlamadan önce konu çalışmanızı öneririm, imkanınız varsa çizerek çalışın, notları da yanınızda tutun. Takıldığınız yerde bakın, birkaç soru sonra bakmanıza gerek kalmaz muhtemelen. 🙂

Orijinal zor bir kaynak. 10.sınıfta kullandım, ayrıca forumlara da baktım herkes zor olduğunu yazmış.

Sarı, mavi ve kırmızı testler oluyor. Açıkçası ben geometride 3 net zor yapıyordum, başta sarı testleri çözdüm sonra başa dönüp kırmızı ve mavileri çözdüm. Yanında da toprağın branş denemesi ile destek verdim. Önceki sene TYT geo Full AYT geo 2 yanlış bu sene TYT geo Full AYT geo 1 yanlış yaptım. Önermemin sebebi bende güzel bir etki yaratmış olması, aynı şekilde çözemediğiniz sorular mobil uygulamada video anlatımlı. Aslında bu çoğu kaynakta var ama benim çok işimiie yaradığı için söyleme gereği duydum.

@Ereju 0 olduğuna emin misiniz? Ben de karekök 0 ile başlamıştım geometriye. Zor geliyorsa teste başlamadan önce konu çalışmanızı öneririm, imkanınız varsa çizerek çalışın, notları da yanınızda tutun. Takıldığınız yerde bakın, birkaç soru sonra bakmanıza gerek kalmaz muhtemelen. 🙂

Kenan kara geometriden önce dinleyip not çıkarıp çözmeye çalışınca olmuyor hocam nerede sorun var anlayamadım sürekli video çözümden gidiyorum.

@Ereju sürekli video çözüm açmayın, üçgen temelini iyi atarsanız geometride problem yaşamazsınız. Üçgeni konu olarak bitirin, notlarınızı alın notları da yanınızdan ayırmayın. Testte zorlandığınızda nottan bakıp yapmaya çalışın. Kendiniz çözün, son çare çözüme bakın. Çözüme bakınca akılda kalıcı olmuyor. 🙂

@Ereju sürekli video çözüm açmayın, üçgen temelini iyi atarsanız geometride problem yaşamazsınız. Üçgeni konu olarak bitirin, notlarınızı alın notları da yanınızdan ayırmayın. Testte zorlandığınızda nottan bakıp yapmaya çalışın. Kendiniz çözün, son çare çözüme bakın. Çözüme bakınca akılda kalıcı olmuyor. 🙂

Teşekkürler hocam daha yeni başladım zaten üçgenleri bir an önce bitirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı