345 TYT matematik kitabının sadece ÖSYM kısmını çözmek

• Konuyu başlatan Stuff
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

Stuff

Hectopat
3D yayınlarının TYT matematik kitabını bitirdim fakat üstünden çok zaman geçtiği için 345 çözmeye başladım tekrardan. 345'in ÖSYM tarzı testlerinin dışındakiler çok boş soruymuş gibi geliyor hani yeni tarz değil tamamen klasik sorular. Sadece ÖSYM tarzı kısımlarını çözsem konuların ne kadar mantıklı olur sizce? Eksik olduğum konularda da klasik soru tarzlarının sadece orta - zor kısımlarına kadar çözmek mantıklı mıdır yani zor kısmı çözmemek? Çünkü denemede gelen soruya bakıyorum klasik testlerle hiçbir alakası yok. Bu da beni psikolojik olarak boşa zaman kaybediyormuşum gibi hissettiriyor.

Ayrıca benim bir problemim daha var. bu denemelerde gelen soruları falan rahatlıkla yapabiliyorum hiçbir sorun olmuyor 3D kitabında da aynı şekilde rahatlıkla yapabiliyordum soruları yeni nesil olduğu için fakat klasik sorulara geldiğinde iş ben orada batıyorum. hani belirli bir yere kadar tabii çok rahatlıkla yapabiliyorum klasik soruları da fakat mesela 345'te o zor kısmına gelene kadar çok az yanlışım çıkıyor veya çıkmıyor fakat zor kısma geldiğimde bir 15 16 soruda 7 8 tane boşum oluyor rahatlıkla. Sonra ÖSYM tarzı kısmına geçiyorum ve yine hiç yanlışım çıkmıyor. Ama 7 8 tane boşumun çıkması beni acayip kötü etkiliyor 2 3 gün daha o konu üstünde durmaya çalışıyorum (5 ay kalmış şurada zaman kaybetmeyi istemiyorum) işler sarpa sarıyor. O yüzden dedim eksik olduğum konularda orta-zor testlerine kadar çözeyim zoru çözmeyeyim sonra ÖSYM tarzlarını çözeyim diye önceki kısımda.

Hedefim 40 net yapmak.

Geometri ile beraber şu anda 29 net civarlarındayım (zaman sıkıntım var biraz o yüzden).

Son düzenleyen: Moderatör:
@Stuff, üniversiteyi bitireli bayağı oluyor. Ben sınava üç kez girmiştim 2012-2013 ve 2014 olmak üzere. 2014 olanını söyleyeyim, o sene yerleştirme sıralamam 4K gelmişti. 2021 sınavına da bir öğretmen olarak öylesine girdim, ham 2K yaptım. Alanım dil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı