35,000 - 48,000 TL Arası 42-45 mm Otomatik Saat Tavsiyesi

Yararsız Üye

Kilopat
Makaleler
10
Saat hobisi olan biriyim ve şu anda koleksiyonumda 20 saatim var. Önceleri Swatch, Romanson gibi markalarla başlayan merak sonradan Tissot ve Seiko ile ilerledi derken şu anda üst düzey İsviçre markalarını araştırıyorum. Şu anda elimde 45mm Tag Heuer'in in-house mekanizmalı Carrera Heuer 01 modeli ile Omega'nın 600 metreye dayanıklı 43.5 mm Seamaster Planet Ocean dalgıç saati mevcut. Amacım bu 2 saat etrafında şekillendireceğim önceki Tissot ve Seiko'lardan daha değerli bir koleksiyon toplamak.

Aslında Tag Heuer'i satıp Omega markası üzerinden ilerleme planım da yok değil ama sizlerden de fikir almak istiyorum. Bütçe olarak 40 bin TL'ye kadar, "kesinlikle" moda markası olmayan bir saat üreticisinden 42-45 mm çapında ve beyaz/gri/siyah kadranlı bir otomatik saat bakıyorum. Çok beğendiğim bir model olursa nakit ödemede 40 bin TL'ye kadar inecek olan 45-48 bin TL civarı olan saatlere bakabilirim.

İstediklerim:

* Kasa çapının 42-45 mm arasında olması.
* Kasanın ve kayışın "çelik" olması. Deri ya da silikon kayış istemiyorum.
* Nakit ödemeyle en fazla 40 bin TL'ye kadar düşebilecek bir saat olması. (35-48 bin TL arası saatler nakit indirimle istediğim sınırlarda olur)
* Kesinlikle moda markalarının düşük kalitedeki bir saati olmaması gerekiyor. Mümkünse in-house mekanizma istiyorum, normalde ETA makine kullanan Tag Heuer'in Carrera Heuer 01 modelini seçme nedenim de mekanizmanın in-house olmasıydı. Fakat iyi kalibre edilmiş Maurice Lacroix gibi markaların kullandığı ETA makineler de kabul edilebilir.
* Şu anda değerli diyebileceğim koleksiyondaki saatlerimden biri siyah ağırlıklı iskelet kadranlı, diğeri ise sade ve lacivert kadranlı. O yüzden kadran renginin beyaz ya da gri olması tercihimdir.
* Spor bir model olmasını istiyorum, takım elbise ve gömlek giymeyi sevmediğim için klasik saat kullanamam.
* "Swiss Made" saat bakıyorum.
* Aradığım markalar Omega, Tag Heuer, Maurice Lacroix, Breitling, IWC, Montblanc, Chopard, Panerai, eğer özel indirimde olursa Blancpain ve Rolex.

"Yeni koleksiyonumu" etrafında şekillendireceğim 2 saatin fotosunu ekliyorum, ona göre bakıp fikir verebilirseniz sevinirim. Alttaki Omega Seamaster Planet Ocean 43.5mm, üstteki iskelet kadranlı Tag Heuer Carrera Heuer 01 45mm modeli.

20191021_153214.jpg

Son düzenleme:
Konu üzerinden çok zaman geçmiş ama. Şahsen ben Longines HydroConquest kullanıyorum. Çok memnunum. Onlara da bakabilirsiniz ama daha premium modeller istediğiniz için.

Top Gun izlediniz mi bilmiyorum ama Top Gun'daki IWC saati çok kalitelidir. Yıllar geçmesine rağmen hala şık bir modeldir.

Bir diğer önerim ise Omega'dan. Bu model çok dayanıklıdır. Apollo 11 ve Apollo 13 görevlerinde de kullanılmıştır.

Bunları bir davette de kullanabilirsiniz.

@Arleigh Burke Planda olmayan bir anda yeni araba masrafı çıktığı için saat alımını ertelemiştim. Omega gibi markaların ürün gamını bu geçen sürede ezberledim. Yazın koleksiyona Breitling ile devam edip sonrasında IWC gibi markalara geçerim.

Geri
Yukarı