35.000 TL'ye kadar yayın için PC toplama

Bütçe
35000

MistaPepe

Decapat
Daha fazla  
Küçük çaplı yayın açmayı düşünüyorum ve aynı zamanda e-spor oyunları oynuyorum (Valorant, CS:GO, Warzone)
Sadece bilgisayar olarak değil ekipman ve gerekli araç gereçler ile birlikte toplam bütçem 35000 TL.
Daha uyguna gelsin diye bazı parçaları kutulu faturalı şekilde ikinci el olarak almak kötü gözükmüyor. Kısıtlı kendi bilgim dahilinde bir liste yaptım. Eksiklerim ya da artı, eksi olarak fikirlerinize, bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230207_164228.jpg
    Screenshot_20230207_164228.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 50
Küçük çaplı yayın açmayı düşünüyorum ve aynı zamanda e-spor oyunları oynuyorum (Valorant, CS:GO, Warzone)
Sadece bilgisayar olarak değil ekipman ve gerekli araç gereçler ile birlikte toplam bütçem 35000 TL.
Daha uyguna gelsin diye bazı parçaları kutulu faturalı şekilde ikinci el olarak almak kötü gözükmüyor. Kısıtlı kendi bilgim dahilinde bir liste yaptım. Eksiklerim ya da artı, eksi olarak fikirlerinize, bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Ekipmanlar olarak @Kiznaiver hocam yardımcı olabilir. O fiyata 0 olarak hazır sistem alabilirsiniz artan bütçeyle ekipmanları alabilirsiniz.

2.El ekran kartı almayın. Ayrıca bu fiyata 3070, 3080'li toplayabilecek bilgili arkadaşlar vardır muhtemelen
Neden ? :D 27000 liraya RX 6800 XT referans kart Ryzen 7 5800x3D Arctic 280MM sıvı soğutma Cooler Master 750w PSU ASUS ROG STRIX B550-F Gaming anakart Dark Maxima v20 kasa Corsair Vengeance RGB RS 2x8 3600Mhz RAM ve MLD 500GB M2 SSD topladım. Sadece ekran kartı ikinci el ve miningsiz. Sorunsuz kullanıyorum şu an.

Bilgisayarı bilmiyorum ama monitörün Hz değeri çok fazla 144 Hz alsanız yine işinizi görücektir artan parayla da daha iyi sistem parçaları alabilirsiniz, Klavye'yi almanızı tercih etmem kolay bir şekilde tutukluk sorunu olabiliyor onun dışında PSU'yu ikinci el almanızı tavsiye etmem.

Ekipmanlar olarak @Kiznaiver hocam yardımcı olabilir. O fiyata 0 olarak hazır sistem alabilirsiniz artan bütçeyle ekipmanları alabilirsiniz.

Bu fiyata sıfır sistem aldığımda, odama masa, koltuk, Ekipman, monitör için param kalacak mı tedirginliği oluyor. Bilgisayarından ekipmanına koltuğuna kadar toplam fiyat ile bana liste hazirlayabilecek bilgili bir arkadaş olsaydı çok rahatlardım

Bu 3080'li sistem alınıp diğerleri 2.el alınabilir bence çok iyi bir sistem.

Neden? :D 27000 liraya RX 6800 XT referans kart Ryzen 7 5800x3D Arctic 280mm sıvı soğutma Cooler Master 750W PSU ASUS ROG STRIX B550-F Gaming anakart Dark maxima V20 kasa Corsair Vengeance RGB RS 2x8 3600MHz RAM ve MLD 500GB M.2 SSD topladım. Sadece ekran kartı ikinci el ve miningsiz. Sorunsuz kullanıyorum şu an.

Miningsiz olduğunu nereden biliyorsunuz hocam.

Neden ? :D 27000 liraya RX 6800 XT referans kart Ryzen 7 5800x3D Arctic 280MM sıvı soğutma Cooler Master 750w PSU ASUS ROG STRIX B550-F Gaming anakart Dark Maxima v20 kasa Corsair Vengeance RGB RS 2x8 3600Mhz RAM ve MLD 500GB M2 SSD topladım. Sadece ekran kartı ikinci el ve miningsiz. Sorunsuz kullanıyorum şu an.
AMD ekran kartları fps oyunlarında gecikme olarak Nvidia kartlara göre biraz geriden kalıyormuş, kullanıcı olarak deneyimini paylaşırsın lütfen. Gecikme benim için önemli fps oyunları oynadığım için

Bilgisayarı bilmiyorum ama monitörün Hz değeri çok fazla 144 Hz alsanız yine işinizi görecektir artan parayla da daha iyi sistem parçaları alabilirsiniz, Klavye'yi almanızı tercih etmem kolay bir şekilde tutukluk sorunu olabiliyor onun dışında PSU'yu ikinci el almanızı tavsiye etmem.

Valorant denen oyunda immortal rankindayim, maalesef fark ediyor o yüzden monitörden kisamiyorum.

Bu 3080'li sistem alınıp diğerleri 2.el alınabilir bence çok iyi bir sistem.

Miningsiz olduğunu nereden biliyorsunuz hocam.
Furmark testleri sıcaklıklar ve kartın garanti etiketi sayesinde hiç açılmadığını da gördüm ayrıca grafik tasarımda kullanılmıştı satıcı güvenliydi bilgisayarımı da o satıcı topladı sağolsun :D

AMD ekran kartları fps oyunlarında gecikme olarak Nvidia kartlara göre biraz geriden kalıyormuş, kullanıcı olarak deneyimini paylaşırsın lütfen. Gecikme benim için önemli fps oyunları oynadığım için

Valorant denen oyunda immortal rankindayim, maalesef fark ediyor o yüzden monitörden kisamiyorum.
Valla benim gecikme ile ilgili hiç bir sorunum ya da farkındalığım olmadı. Şikayetim yok.

5600 işlemci 1080pde 3080 besleyebilecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı