35.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
35.000 TL
Arkadaş Lenovo'yu istemedikleri arasına koymasa.
Bunu yapıştıracağım ama yok.

Alinmaz. Limitli, klavyesi berbat, sogutmasi kotu bir model.

Eski mimari ile bayağı kıyas yapıyorsun bilip bilmeden deyip bilmişlik taslıyorsun ama internetten okuma 0 bilgi kendim sistemciyim elime onlarca cihaz geçiyor sırf senin eski 30 serisi laptopun kötü diye yeni mimari laptopları kötü değil Acer Nitro Intel işlemcili modeli de kullandım merak etme cihaz çok güzel ama pili leş, masaüstü mü belli değil 7840HS ile 8 saat pilde takıldım bana mısın demedi benim m1'den sonra böyle güçlü pilde cihaz görmemiştim varsa at bana o fiyat bandında da görelim.

20W cekerek Nitro'da 8 saat goturur cok bilmis. 105W ceken bir cihaz nasıl 8 saat gotursun Allah askina?
7640HS limitine gore cok isiniyor Victus'ta. 20W ceken bir cihaz maksimum 60 derece olmali. 4050lili 7640HS islemciye sahip olan Technopat videosunu izlememissin galiba. 20W 75 derece. Saka gibi.
laptop zaten ısınmıyor ben asla ısıdan şikayetçi değilim mux switch yok, aynı donanımsal özelliklere sahip laptoplarda daha düşük perfonmans veriyor dostum:)

rtx 3050 R5600
Isinmamasinin nedeni hayvani limitler konulmasi laptopa.
Neden Lenovo istemiyorsunuz.

Neredeyse en kötüsünü bulmuşsun. Isınma sorunlu, 45 watt ekran kartı TDP değerli bir laptop.
Attiginiz model alinmaz. Limitli, sogutmasinda sorunu olan bir cihaz. MSI icin dogru soylediklerin ancak.
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...qlzey-00b-p-HBCV00005CBXZ7?magaza=Hepsiburada bunu al gec.

Eski mimari ile bayağı kıyas yapıyorsun bilip bilmeden deyip bilmişlik taslıyorsun ama internetten okuma 0 bilgi kendim sistemciyim elime onlarca cihaz geçiyor sırf senin eski 30 serisi laptopun kötü diye yeni mimari laptopları kötü değil Acer Nitro Intel işlemcili modeli de kullandım merak etme cihaz çok güzel ama pili leş, masaüstü mü belli değil 7840HS ile 8 saat pilde takıldım bana mısın demedi benim m1'den sonra böyle güçlü pilde cihaz görmemiştim varsa at bana o fiyat bandında da görelim.
Bir oyuncu bilgisayarında pile deniliyorsanız yanlış yerden baktıgınız çok belli hocam 4 yıldır bilgisayar dükkanında çalışıyorum elime görmediğiniz kadar cihaz geldi hepsini sadece bakmadım tamirinde bulundum madem bu kadar tecrübelisiniz deneyimlerinizi sistem değiştirmek harici öğrenmek gururlanmak isterim pilde oyniyabilceginiz oyunlarıda sayarsanız sevinrim.

Bir oyuncu bilgisayarında pile deniliyorsanız yanlış yerden baktıgınız çok belli hocam 4 yıldır bilgisayar dükkanında çalışıyorum elime görmediğiniz kadar cihaz geldi hepsini sadece bakmadım tamirinde bulundum madem bu kadar tecrübelisiniz deneyimlerinizi sistem değiştirmek harici öğrenmek gururlanmak isterim pilde oynayabileceğiniz oyunları da sayarsanız sevinrim.

Ne alaka ki oyuncu bilgisayarı denilen şeyler ile insanlar üniversiteye götürüyor işe getiriyor uluslararası jarrod's tech gibi bu işin en iyisi bile piline bakıyor. Bende sistem ve network mühendisiyim şu an işte saatlerce terabyt büyüklükte back-up alıp sanal makine açık anı zamanda ve serverlarda işlem yapıyorum boş zamanda da oyun oynuyorum sunucuların yanında şarj ile mi dolaşayım zaten priz yok ve bazen 4-5 saat yoğun iş altında kullanıyorum.
Ayrıca 7840HS'nin içinde 780M var ASUS ROG Ally da aynı donanım var, pil ile insanlar AAA oyunlar oynuyor, Steam Deck'te 680M var aynı şekilde pilde 15W da oyun oynuyor size yüzlerce oyun sayabilirim geçmiş tüm oyunlar yeni oyunlar düşük çözünürlükte FSR vs. ile olsa kasmadan açabilecek kadar pilde oyun oynatabiliyor bu cihazlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gibi bu işin en iyisi bile piline bakıyor. Bende sistem ve network mühendisiyim şu an işte saatlerce terabyt büyüklükte back-up alıp sanal makine açık anı zamanda ve serverlarda işlem yapıyorum boş zamanda da oyun oynuyorum sunucuların yanında şarj ile mi dolaşayım zaten priz yok ve bazen 4-5 saat yoğun iş altında kullanıyorum.
Ayrıca 7840HS'nin içinde 780M var ASUS ROG Ally da aynı donanım var, pil ile insanlar AAA oyunlar oynuyor, Steam Deck'te 680M var aynı şekilde pilde 15W da oyun oynuyor size yüzlerce oyun sayabilirim geçmiş tüm oyunlar yeni oyunlar düşük çözünürlükte FSR vs. ile olsa kasmadan açabilecek kadar pilde oyun oynatabiliyor bu cihazlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MacBook al en iyisi. 20W çeken Victus bir zahmet 8 saat pil süresi versin. 90-100W çekip üstüne +100W GPU olunca Nitro 5'in 3-2 saat pil süresi vermesi normal.

1702896579216.png

Al sana jarrods Tech'den tier list. A15'i Nitro 5'ten daha üst gösterebilecek kadar bir bilgisi var. A15'in kasa ve ekran harici elle tutulacak yanı yok. Zaten en uste ASUS doldurmasından güzel bir sponsorluk aldığı belli.

MacBook al en iyisi. 20W çeken Victus bir zahmet 8 saat pil süresi versin. 90-100W çekip üstüne +100W GPU olunca Nitro 5'in 3-2 saat pil süresi vermesi normal.

Zaten Macbook'um var ama bazı programlar arm da çalışmıyor ben zaten Nitro'nun kalitesinden bahsettim okuman varsa görürsün dediğim şey de Victus için de geçerli değildi AMD 7040 serisi işlemcilerdi, ASUS TUF A15'i de bu yüzden çok sevdim 7940HS 4070 modelini test ettim gerçekten çok iyiydi, Victus 20W da çekmiyor kim atıyor bunu oyun testinde 35W da çalışıyordu ASUS TUF da 45W da çalışıyordu keşke 20W da çalışsa takmışlar bir watt a Intel de yapsın 20W da çalışan bu güçte CPU onu kullanalım, çoklu çekirdek testi yaptım 57W çekmişti ne yani millet hem az güç tüketsin diyor mimaride yıllardır aynı yerde diye eleştriyior Intel'i, sonra gelir niye güç çekmiyor der, zaten mimari olarak olayı bu kasamı gezdiririm o zaman benim tercihim bu.

Zaten Macbook'um var ama bazı programlar arm da çalışmıyor ben zaten Nitro'nun kalitesinden bahsettim okuman varsa görürsün dediğim şey de Victus için de geçerli değildi AMD 7040 serisi işlemcilerdi, ASUS TUF A15'i de bu yüzden çok sevdim 7940HS 4070 modelini test ettim gerçekten çok iyiydi, Victus 20W da çekmiyor kim atıyor bunu oyun testinde 35W da çalışıyordu ASUS TUF da 45W da çalışıyordu keşke 20W da çalışsa takmışlar bir watt a Intel de yapsın 20W da çalışan bu güçte CPU onu kullanalım, çoklu çekirdek testi yaptım 57W çekmişti ne yani millet hem az güç tüketsin diyor mimaride yıllardır aynı yerde diye eleştriyior Intel'i, sonra gelir niye güç çekmiyor der, zaten mimari olarak olayı bu kasamı gezdiririm o zaman benim tercihim bu.
105w çeken Nitro'lar var. 12500H örneğin. Technopat'ın 7640HS Victus incelemesinde cihaz 20W'yi geçmiyor. TUF 45W yanıyor zaten. Stoğa girse şu 13500HX Tulpar direkt onu önereceğim. Tek mimari ile alakalı değil. Örneğin 13500HX Tulpar macun değişimi ile 93 derecce 150W oluyor. Forumda var. Cihaz dediğiniz gibi güzel ancak bataryası bu çektiği güçten dolayı hızlı bitiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı