35.000 TL'ye mühendis öğrencisi için laptop önerisi

Bütçe
35000

pelested

Centipat
Dostlar selamlar, ben elektrik elektronik 1. sınıf öğrencisiyim ve oyun oynamayı çok seviyorum. Bana hem üniversiteyi sıkıntısız bitirtecek, hem de oyunları rahatça oynatacak güzel ve kaliteli bir laptop önerebilir misiniz?

Bütçem 35k.

Şimdiden teşekkürler.

Dostlar selamlar, ben elektrik elektronik 1. sınıf öğrencisiyim ve oyun oynamayı çok seviyorum. Bana hem üniversiteyi sıkıntısız bitirtecek, hem de oyunları rahatça oynatacak güzel ve kaliteli bir laptop önerebilir misiniz?

Bütçem 35k.

Şimdiden teşekkürler.

Bütçem 35k.

Şimdiden teşekkürler.

Görkem hocamın önerdiğinden 4060 var iken sizin önerdikleriniz 4050. Acaba çok bir fark olur mu? Farka ödeyeceğim paraya değer mi?

Görkem hocamın önerdiğinden 4060 var iken sizin önerdikleriniz 4050. Acaba çok bir fark olur mu? Farka ödeyeceğim paraya değer mi?

4050 ile 4060 arasindaki farki gectim o atilan cihazlardan MSI Thin olan rezalet bir kasayla geliyor zaten ve sogutmasi cok kotu. Ote yandan Victus'da o kadar olmasa da Nitro kadar iyi sogutmaya ve kasa kalitesine sahip degil. Bunun haricinde Nitro 16 sivi metal termal macunla geliyor ve Victus gibi islemcisi limit yemiyor. Thin'e hic girmiyorum bile en kotu MSI kasasi. Yine en iyi ekran da Nitro 16 modelinde mevcut. Ozetle Nitro 16'da 4060 olmasaydi bile yine o farki vermene degerdi.

4050 ile 4060 arasindaki farki gectim o atilan cihazlardan MSI Thin olan rezalet bir kasayla geliyor zaten ve sogutmasi cok kotu. Ote yandan Victus'da o kadar olmasa da Nitro kadar iyi sogutmaya ve kasa kalitesine sahip degil. Bunun haricinde Nitro 16 sivi metal termal macunla geliyor ve Victus gibi islemcisi limit yemiyor. Thin'e hiç girmiyorum bile en kotu MSI kasasi. Yine en iyi ekran da Nitro 16 modelinde mevcut. Ozetle Nitro 16'da 4060 olmasaydi bile yine o farki vermene degerdi.

Hocam çok yüksek grafikli oyunlar oynayan birisi değilim CS2, Rocket League, FIFA gibi oyunlar oynuyorum o yüzden 4060'a çok ihtiyacım yokmuş gibi hissediyorum aynı zamanda aileme de çok yük olmak istemiyorum acaba Victus modeli problem çıkartır mı? İşlemcisinin limit yemesi nedir açıklar mısınız? Çok hakim değilim bu konulara kusura bakmayın ilk kez bilgisayar alacağım.

Hocam çok yüksek grafikli oyunlar oynayan birisi değilim CS2, Rocket League, FIFA gibi oyunlar oynuyorum o yüzden 4060'a çok ihtiyacım yokmuş gibi hissediyorum aynı zamanda aileme de çok yük olmak istemiyorum acaba Victus modeli problem çıkartır mı? İşlemcisinin limit yemesi nedir açıklar mısınız? Çok hakim değilim bu konulara kusura bakmayın ilk kez bilgisayar alacağım.

Dediğiniz oyunları rahatlıkça kaldıracakdır.

Olay sadece 4060 degil zaten. 4060 harici diger tum farklar da 3K fazla vermene deger. Islemci yeteri kadar sogutulamazsa voltaj olarak limit yer bu da islemcinin performansini tam verememesi demek. Arada 4060'dan baska kasa kalitesi - sogutma performansi - ekran kalitesi gibi farklar var. Muhendislik ogrencisisin ekrana cok bakacaksin Victus'daki yuzde 45 NTSC sarimtirak bir ekrana bakmani onermem.

Dediğiniz oyunları rahatlıkça kaldıracakdır.
Teşekkürler
Olay sadece 4060 degil zaten. 4060 harici diger tum farklar da 3K fazla vermene deger. Islemci yeteri kadar sogutulamazsa voltaj olarak limit yer bu da islemcinin performansini tam verememesi demek. Arada 4060'dan baska kasa kalitesi - sogutma performansi - ekran kalitesi gibi farklar var. Muhendislik ogrencisisin ekrana cok bakacaksin Victus'daki yuzde 45 NTSC sarimtirak bir ekrana bakmani onermem.
Çok sağolun hocam düşüneceğim.

Hocam peki Intel yerine AMD olması bir sıkıntı yaratır mı bazı programlarda uyumsuzluk veya kötü çalışma gibi? Mühendislik okuduğum için birçok progran kullanıyoruz acaba AMD olduğu için bir sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce hiç AMD kullanmadım kusura bakmayın acaba çok farkları var mı?

Teşekkürler

Çok sağolun hocam düşüneceğim.

Hocam peki Intel yerine AMD olması bir sıkıntı yaratır mı bazı programlarda uyumsuzluk veya kötü çalışma gibi? Mühendislik okuduğum için birçok progran kullanıyoruz acaba AMD olduğu için bir sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce hiç AMD kullanmadım kusura bakmayın acaba çok farkları var mı?

Uyum konusunda hicbir sorun yasamazsin merak etme. Islemci oyle bir sey degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı