35.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
35000

cem klitschko

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler.

4060 ve 4060 Ti ekran kartlarının oyun testlerine baktığımda beni çok tatmin etmedi ama bütçem de 4070 ekran kartlı sistemlere yetmiyor. Ne yapmalıyım? Gözümü karartıp 4060 ya da 4060 Ti ekran kartlı bir sistem mi almalıyım yoksa 4070 ekran kartlı sistemlere indirim gelmesini mi bekleyeyim?

Sistem toplamaya çalışıyorum. Uzun süredir aynı soruyu ben de düşünüyorum. 4060 Ti dediğin gibi pek bekleneni vermedi. 4060 yerine bütçen 4070 e yetiyorsa 4070 daha sağlıklı fakat 4060 bekleneni vermemesine rağmen yine tercih edilmeyecek çok kötü bir kart değil. Sistemdeki diğer parçalar hakkında ne düşünürsün ya da site ne kadar güvenilirdir bilmiyorum ama Epic Oyun Bilgisayarı – RTX 4070 – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri 33k ya burada 4070'li sistem var.

Bu sistemi al, 2K monitörde kullan.
Bu attığınız sistemi indirim köşesinde görmüştüm fakat stok soğutucu ile cinebench testlerini izledikten sonra işlemcinin çok ısınacağını ve bunun için ayrı bir soğutucu almam gerektiğini farkettim. Bu da fazladan para anlamına geliyor diye üzerinde çok durmadım ama ben oyun oynamak için alacağım bu sistemi acaba oyunlarda sıcaklığı nasıl olur? Sıcaklığı arttığı için FPS düşüklüğü yaşatır mı?

Sistem toplamaya çalışıyorum. Uzun süredir aynı soruyu ben de düşünüyorum. 4060 Ti dediğin gibi pek bekleneni vermedi. 4060 yerine bütçen 4070 e yetiyorsa 4070 daha sağlıklı fakat 4060 bekleneni vermemesine rağmen yine tercih edilmeyecek çok kötü bir kart değil. Sistemdeki diğer parçalar hakkında ne düşünürsün ya da site ne kadar güvenilirdir bilmiyorum ama Epic Oyun Bilgisayarı – RTX 4070 – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri 33k ya burada 4070'li sistem var.
Kararsızlık çok kötü ve yoruyor insanı. Malatya'da oturuyorum, ve her gün 2-3 tane deprem oluyor. Bu kararsızlık ve depremler beni iyi bir bilgisayar almaktan vazgeçirecek diye de korkmuyor değilim.

@cem klitschko Hava soğutucu alman şart 5600 için. Stok soğutucuyla bir müddet idare edersin. Ayrıca 2K bir monitörde şart, aksi takdirde 5600 ile darboğaz yapacak 4070 Ti.
Evet o da ayrı bir dert.

Kararsızlık çok kötü ve yoruyor insanı. Malatya'da oturuyorum, ve her gün 2-3 tane deprem oluyor. Bu kararsızlık ve depremler beni iyi bir bilgisayar almaktan vazgeçirecek diye de korkmuyor değilim.

Evet o da ayrı bir dert.
Geçmiş olsun çok şiddetli mi oluyor depremler. Durumunuz nasıl ? Şimdi ne desem boş oradaki depremi ne senin gibi anlayabilirim ne de bilebilir ama yine de karamsar (depresif) olma kararsızlığı ben de yaşıyorum. Günün sonunda makineler aletler hepimiz için birer araç. Kendine bu telkinde bulunmayı unutma. Bugün oynayamadığın oyunları yarın yüzüne bakmayacağın sistemler bile oynatacak duruma geliyor. Bu açıdan bakınca düşük sistem aldım diye üzül ne çok para verdim diye.

Geçmiş olsun çok şiddetli mi oluyor depremler. Durumunuz nasıl ? Şimdi ne desem boş oradaki depremi ne senin gibi anlayabilirim ne de bilebilir ama yine de karamsar (depresif) olma kararsızlığı ben de yaşıyorum. Günün sonunda makineler aletler hepimiz için birer araç. Kendine bu telkinde bulunmayı unutma. Bugün oynayamadığın oyunları yarın yüzüne bakmayacağın sistemler bile oynatacak duruma geliyor. Bu açıdan bakınca düşük sistem aldım diye üzül ne çok para verdim diye.
Teşekkürler. Durumumuzu sorduğunuz için de teşekkür ederim. Psikolojik açıdan tahmin edersiniz ki çok sağlıklı değiliz, evimiz gitti vs. ama konuyu çok dağıtmadan, iyiyiz. Küçük depremler olmuyor öyle söyleyeyim.
Konuya dönersem de DLSS 3 cazibesini bir kenara bırakıp acaba 3000 serisi ekran kartlarına mı yönelsem bilmiyorum. İş içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Geri
Yukarı