35-40 bin TL masaüstü bilgisayar toplama

NadirFatal

Centipat
Daha fazla  
4 senedir ASUS ROG GTX 1650 ekran kartlı laptop kullandım ve sonunda sattım şimdi bir masaüstü toplamaya çalışıyorum. İstanbul Anadolu yakası da ki Sinerji'ye gittim ve şöyle bir PC toplamaya çalıştım. Sizce nasıl uyumlu mudur? Daha iyi önerisi olan var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_9599.png
    IMG_9599.png
    145,6 KB · Görüntüleme: 29
Hocam 4070mi 4070 Ti miı önerirsiniz işletim sisteminde darboğaz olur mu?

4070 Ti olan tabii ki. Ben 35k olanı bütçe daha az zorlansın, alternatif olsun diye attım. Darboğaz olacağını sanmıyorum, yeni nesil işlemciyle beraber. Eğer darboğaz olsa bile çok az olur.

@NadirFatal şunu söylemem lazım, sıvı soğutma alman lazım 240mm. Stok ile geliyor o sistem. Birkaç süre yüksek sıcaklıkla CPB falan kapatarak idare edilebilir o işlemciyle.

4070 Ti olan tabii ki. Ben 35k olanı bütçe daha az zorlansın, alternatif olsun diye attım. Darboğaz olacağını sanmıyorum, yeni nesil işlemciyle beraber. Eğer darboğaz olsa bile çok az olur.

@NadirFatal şunu söylemem lazım, sıvı soğutma alman lazım 240mm. Stok ile geliyor o sistem. Birkaç süre yüksek sıcaklıkla CPB falan kapatarak idare edilebilir o işlemciyle.
Soğutma sıkıntısı olmaması için hangi işlemciyi seçmeliyim

Soğutma sıkıntısı olmaması için hangi işlemciyi seçmeliyim.

Bu bütçeye 7600 ve 7500F olur, onlarda da yine sıvı soğutma gerekir. Sistemi aldıktan sonra soğutma halledilir, takmana gerek yok.

Geri
Yukarı