35-40 bin TL sistem toplama önerisi

Hakan Arslandaş

Zeptopat
Herkese merhaba, ilk kez bir masaüstü gaming PC sahibi olacağım için eksiklerim veya yanlış bilgilerim olabilir. Bunun için şimdiden kusura bakmayın. Aklımdaki bu sistemi uzun soluklu kullanmak istiyorum ve ilerleyen süreçte yeni upgradeler yapabileceğim bir sistem olması niyetindeyim. Kullanım olarak genellikle oyun amaçlı olacaktır. Sizin de tavsiyelerinize açığım, şimdiden teşekkür ederim. Bütçe 35-40 bin arasıdır.
  • AMD Ryzen 5600 3.5 GHz 32MB MPK işlemci
  • ASUS ROG STRIX B550F Gaming Wi-Fi 2 4800 MHz(OC)
  • Gigabyte RTX 4070 eagle OC 12 GB
  • Goodram 16 GB(2x8) RGB 3600 DDR4 RAM
  • Goodram 1TB PX600 GEN4x4 (5000 MB okuma/3200 yazma) M.2 SSD
Kasa olarak henüz emin değilim. Güç kaynağı olarak sizce kaç watt seçmeliyim? Böyle bir sisteme ilk etapta kule tipi bir soğutu yeterli gelir mi? İlerleyen süreçte sıvı soğutmaya geçeceğim.
Seçmiş olduğum bu anakart ile yeni işlemcilere upgrade yapabilir miyim?
Görüş ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

1 haftadir 43k altinda 4070ti sistem gormedim hocam. Yotuber indirimi falan olmazsa birda bu fiyatlarda 4070ti görmeyiz muhtemelen.
Bu hafta 4070Ti görmüştüm forumda ama bileşenleri marka değildi, şimdi o da kalmamıştır muhtemelen.
Güç kaynağı olarak sizce kaç watt seçmeliyim?
4000 serisi fazla güç çekmiyor 750-850W falan yeterli olur herhalde.
Böyle bir sisteme ilk etapta kule tipi bir soğutu yeterli gelir mi?
İlerleyen süreçte sıvı soğutmaya geçeceğim.
Başlangıç için kule tipi soğutma yeterli olur.

1 haftadir 43k altinda 4070ti sistem gormedim hocam. Yotuber indirimi falan olmazsa birda bu fiyatlarda 4070ti görmeyiz muhtemelen.
Bende baktım da 4070ti zor cidden bu fiyatlara söylediğiniz gibi.

Bende baktığım da dediğiniz gibi bu fiyatlara 4070ti zor.

Atmış olduğunuz sisteme benzer bu sistem var lakin 5600 ün yetmeyeceğini düşünüyorum ileride yükseltme yapılabilir.

Şimdilik ilk etapta güncel oyunlarda herhangi bir problem yaşar mıyım? Seçtiğim anakart ile işlemci yükseltmesi yapabilirim galiba. Öneriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Rica ederim dostum güncel oyunlarda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum ama 2 sene sonra 12gb vram yetmeyebilir. Bunu düşünerek al işlemciyi de yapabiliyorsan Ryzen 7 5800x3D bu sistem benim de radarımda değerlendir.

Bende baktığım da dediğiniz gibi bu fiyatlara 4070ti zor.
Rica ederim dostum güncel oyunlarda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum ama 2 sene sonra 12gb vram yetmeyebilir. Bunu düşünerek al işlemciyi de yapabiliyorsan Ryzen 7 5800x3D bu sistem benim de radarımda değerlendir.
5600 ile arasında 6bin₺ fiyat farkı var şuan baya bi aşar butcemi malum ekran kartı fiyatları bu kadar fırlamışken ama ilerisi için düşünülebilir. Teşekkürler.
Bu hafta 4070Ti görmüştüm forumda ama bileşenleri marka değildi, şimdi o da kalmamıştır muhtemelen.

4000 serisi fazla güç çekmiyor 750-850W falan yeterli olur herhalde.

Başlangıç için kule tipi soğutma yeterli olur.
Iyi bir marka alırsam ısınma problemi yaşamam galiba yoksa ilk aşama da ucuz birsey alıp bütçeyi sivi soğutmaya mi saklayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı