35-45 Bin TL Bandında Otomatik Vites Araba Önerisi

Dr. Bıyık!

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,
2 Aydır kendime bir araba almayı planlıyorum. 45 bin TL sınırını aşmak istemiyorum. Bu arabanın öyle çok lüks bir şey olmasına gerek yok. Karşılaması gereken kriterler sadece birkaç tane.
* Gönül ister ki dizel olsun ancak dizel piyasası çok acımasız. Ev ve iş arası yolum gidiş dönüş yaklaşık 80 kilometre. Dolayısıyla az yakan, tüp taktırabileceğim bir motora sahip olmalı.
* Sabahları E5 trafiği tam bir işkence olduğundan kesinlikle tam otomatik istiyorum. Manuel vitesi kaldıracak sinir yapısına sahip değilim. Zaten manuel kullanmayı göze alsaydım seçeneklerim çok olurdu :)
* ağır hasar kayıtsız olmalı.
Kısaca en azından önümüzdeki yaza kadar kullanabileceğim, zarar etmeden kolayca satabileceğim bir araç arıyorum.
Tecrübeli arkadaşlardan önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2007-2008 arası Ford Focus, Honda Jazz, Hyundai Accent Era, Volvo S40 bakılabilir.

Az binip satma derdindeyseniz 2. eli canlı araba bakın.
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler. Hedefim yıl içerisinde gelebilecek ekstra paraları üzerine ekleyip 1-2 defa model yükseltmek. 2. eli canlı olara Clio düşündüm ancak fiyatları 2 ay öncesine kıyasla rekor düzeyde artış gösterdi.

Belirli araçlar haricinde maalesef ikinci el de pek seçenek kalmıyor, birde otomatik ve çabuk satılabilecek bir araç istediğinizde fiyatlara maalesef daha yukarılara çıkıyor. Ben sizin gibi çok km yapacak ve otomatik araç isteyenlere genelde japon lpg'li arabaları tavsiye ediyorum fakat siz çabuk satılmasını istediğiniz için toyota ve honda dan başka seçenek kalmıyor.

Bir tane 2009 Honda City ile fiyatta anlaştık. Hafta sonu arabayı görmeye gideceğim. Eğer alırsam sıralı LPG sisteminin de montajını yaptırmayı planlıyorum aynı gün.

@Dr. Bıyık! Ne kadara anlaştınız acaba? Genelde Honda piyasası çok uçuk diğerlerine göre.
41 bin Lira'ya anlaştık. Arabayı gidip göreceğim hafta sonu bir aksilik olmazsa, Cumartesi günü de devrini almayı hedefliyorum. Niyetim arabayı eve getirmeden LPG işlerini de hallettirmek ve o şekilde ruhsat olaylarına girişmek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı