35 bin TL modelleme ve oyun için sistem önerisi

Bütçe
35.000

Marlo

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar.

Grafikerim ve oyun oynamayı seven biriyim. Render ve oyun için sistem toplamak istiyorum. Bütçem 30-35 bin TL arası. Aklımda bir sistem yok buradaki arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Öneride bulunan herkese çok teşekkürler.

Herkese merhaba, arkadaşlar.

Grafikerim ve oyun oynamayı seven biriyim. Render ve oyun için sistem toplamak istiyorum. Bütçem 30-35 bin TL arası. Aklımda bir sistem yok buradaki arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Öneride bulunan herkese çok teşekkürler.
Render işiniz ağır 3d render mı olacak?(ona göre i5 veya i7 seçimi yapacağımda.)
Monitör dahil mi?

2K monitör varsa böyle bir sistem toplanabilir. İşlemcisi zayıf kalıyor biraz ama ekran kartı çok iyi.

35,500 TL civarı tutuyor. Bu sistem toplanabilir.

Bütçe yeterse anakartı bununla değiştirin:

Son düzenleme:

RAM'leri ihtiyacınıza göre 2x8, 2x16 veya 4x8 yapabilirsiniz.

Toplam: 34.082₺
2K monitör varsa böyle bir sistem toplanabilir. İşlemcisi zayıf kalıyor biraz ama ekran kartı çok iyi.
SSD, işlemci ve anakart bakımından daha zayıf ama ekran kartı daha güçlü olsun istiyorsanız bu şekilde de toplayabilirsiniz. @Marlo

Render işiniz ağır 3D render mı olacak?(ona göre i5 veya i7 seçimi yapacağımda.)
Monitör dahil mi?

Evet hocam ZBrush üzerinde oyun karakterleri ve animasyon karakterler yaratıyorum. İlginiz için teşekkürler.

Bütçe yeterse anakartı bununla değiştirin:
Cevabınız için teşekkürler. 2k monitörüm var hocam. Bütçede 5-10 oynama yapabilirim. Amacım uzun süre beni artık rahatlatacak bir sistem olması. Attığınız sistemi inceleyeceğim. Teşekkürler.

RAM'leri ihtiyacınıza göre 2x8, 2x16 veya 4x8 yapabilirsiniz.

Toplam: 34.082₺

SSD, işlemci ve anakart bakımından daha zayıf ama ekran kartı daha güçlü olsun istiyorsanız bu şekilde de toplayabilirsiniz. @Marlo
Hocam emeğinize sağlık. Elimde SSD var hali hazırda. Ram 32 Gb düşünüyordum. Harika sistem bunu uzun uzun inceleyeceğim. Çok teşekkürler.

Bütçe 45.000'lere çıkıyorsa daha iyi parçalar ile sistem toplayalım hocam.
40.000 TL diyebilirim. Bir şeylerden kısmakta istemiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Sistemi topladım. Herkese teşekkürler.
Belki faydalanmak isteyen olursa diye yazıyorum.

AMD Ryzen 9 5950X 3.4 GHz
MSI MAG X570 Tomahawk WiFi
GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti Gaming OC 12G
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe M2 SSD
GSKILL 32GB(2x16GB)
Lian Li GALAHAD 240 Sıvı Soğutma

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı