35 bin TL monitör dahil sistem önerisi

Muratt1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 35 bin TL bütçe ile monitör dahil sistem toplayacağım. Önerilerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye-mouse-kulaklık da dahil mi?

Merhaba, 35 bin TL bütçe ile monitör dahil sistem toplayacağım. Önerilerinizi bekliyorum :)

+84tl vererek rami 3600 mhz seç.

Bu bütçeye DDR4 sistem alınmamalı bence. DDR5 alınabiliyor sonuçta. DDR4 sistemlerin ömrü kalmadı artık. Birkaç yıl içerisinde geri kalmaya başlayacak. DDR5'e geçmek istediğinde de birsürü ek masraf çıkacak.

Bütçeyi biraz geçiyor ama harika bir sistem olur çıkabilirseniz biraz daha:
Bu sisteme 2K monitör gider ama onu yapınca da bütçe 40'a çıkıyor maalesef.
Yok geçmesin diyorsanız monitör aynı, kasa bu:
Anakartı B650, SSD'yi 1TB, RAM'i de 32 yapın.

Bu bütçeye DDR4 sistem alınmamalı bence. DDR5 alınabiliyor sonuçta. DDR4 sistemlerin ömrü kalmadı artık. Birkaç yıl içerisinde geri kalmaya başlayacak. DDR5'e geçmek istediğinde de birsürü ek masraf çıkacak.
Geçmeyecek hocam ddr5'e. 4070 ile gayet güzel performans alır. Bu bütçede 4070 alınıyorken kaçırılmamalı. Ha bütçe monitör dahil 30k olsaydı 4060ti ddr5 düşünülürdü.

DDR4 sistemlerin ömrü kalmadı mı :D en az 5 yıl daha gidecek. DDR5 almak elbette mantıklı ancak DDR4'e DDR3 muamelesi yapmayınız :D

Geçmeyecek hocam ddr5'e. 4070 ile gayet güzel performans alır. Bu bütçede 4070 alınıyorken kaçırılmamalı. Ha bütçe monitör dahil 30k olsaydı 4060ti ddr5 düşünülürdü.
5500 ve 4070 alacağına 7500 ve 4060 veya 4060 Tİ alması çok daha mantıklı maalesef. Bu konuda yanlışsınız.

DDR4 sistemlerin ömrü kalmadı mı :D en az 5 yıl daha gidecek. DDR5 almak elbette mantıklı ancak DDR4'e DDR3 muamelesi yapmayınız :D
2 yıl içerisinde daha iyi soğutan bir sıvı soğutucu yok mu diye forumlar dolacak, kalıbımı basıyorum buraya. DDR4 halen daha iş yapıyor olabilir ama yeni nesil oyunlar DDR5 odaklı ilerleyeceğinden her daim geri kalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı