35 bin TL'ye kadar sistem önerisi

erenemirr6

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu anda 30.000 ila 35.000 TL arasında bir bütçem var, ancak hangi bilgisayarın iyi veya kötü olduğunu bilmiyorum. Özellikle güç kaynağı konusunda endişeliyim; yanlış bir seçim yaparsam bilgisayarımı yakabilirim veya yetersiz bir güç kaynağı seçersem donanımımı iyi besleyemez. Ayrıca RAM hızlarını ve anakartı da bilmiyorum. Rica etsem, birisi zaman ayırıp bana uygun bir bilgisayar toplayabilir mi? Veya hazır bir sistem önerisi olabilir mi? İsteklerim arasında en az 4060 modeli bulunsun ve üretimi durdurulan işlemciler gibi sorunlarla karşılaşmayayım. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar, şu anda 30.000 ila 35.000 TL arasında bir bütçem var, ancak hangi bilgisayarın iyi veya kötü olduğunu bilmiyorum. Özellikle güç kaynağı konusunda endişeliyim; yanlış bir seçim yaparsam bilgisayarımı yakabilirim veya yetersiz bir güç kaynağı seçersem donanımımı iyi besleyemez. Ayrıca RAM hızlarını ve anakartı da bilmiyorum. Rica etsem, birisi zaman ayırıp bana uygun bir bilgisayar toplayabilir mi? Veya hazır bir sistem önerisi olabilir mi? İsteklerim arasında en az 4060 modeli bulunsun ve üretimi durdurulan işlemciler gibi sorunlarla karşılaşmayayım. Şimdiden teşekkür ederim.

Şuan ki zamanda am5 en mantıklısı işlemci bakımından amd 2025 yılı ve ilerisi için bu am5 soketini desteklemeyi düşünüyor yani 2025 yılında çok yüksek bir işlemci çıksa dahi takabileceksin ekran kartı konusunda 4070 ve 7700xt güzel kartlar ancak nvidia yazılımsal olarak hala daha bir adım önde o yüzden 4070 veya üstü bir model tercih edebilirsin

Son düzenleme:
neden 4060 hocam 4070 çok daha iyi
4070 de olur

neden 4060 hocam 4070 çok daha iyi

bunu alabilirsin ssd yükselterek ve işlemci soğutucu ekleyerek
Ssd ve islemci ne önerirsiniz bi de islemci soğutucusu

Son düzenleme:
4070 de olur

Ssd ve islemci ne önerirsiniz bi de islemci soğutucusu
İşlemci soğutucu için
Thermalright Peerless Assassin 120 TL-C12 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu
Ssd içinse