35 günde YKS Serüvenim

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, daha önce yine bir serüven konusu açmıştım. Ben bu sene hayatımda ilk defa oturup ders çalışan birisiyim ve ilk TYT netim 18'di. Şubatın başında 95 TYT ve 50 AYT netine sahiptim. Ancak 6 Şubat depreminden sonra hem evimi hem şehrimi kaybettim ve başka bir ile taşınmak zorunda kaldım. 4 aydır yaşadığım şehirde okuluma devam ediyorum ancak ne motivasyonum ne de çalışma isteğim kalmıştı. Şuan da abimle tek başıma yaşıyorum ve YKS için aylardır hiçbir şey yapmadım.

Depremzedeler için ayrılan kontenjanların açıklanmasının ardından çok istediğim tıp bölümüne benim için bir ışık yandı. Eğer 35 günümü çok düzgün ve kıymetli geçirirsem 50K'ya girebilir ve depremzede kontenjanından tıp fakültesi yazabilirim.

Bu konuyu açma amacım ise tamamen 35 günlük serüvenimde sizlerin de bana eşlik etmesini istemem. Günlük olarak buraya neler yaptığımı yazacağım ve sınava kadar neler olacak göreceğiz. En son TYT netim 76 ve en son AYT netim 33. Kaldı 35 gün!

Son düzenleyen: Moderatör:
Beraber basalım kardeşim. Kariyer rekorlarım 103.5 74. BAS. Göreyim seni de 100 e 70 lerde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam, daha önce yine bir serüven konusu açmıştım. Ben bu sene hayatımda ilk defa oturup ders çalışan birisiyim ve ilk TYT netim 18'di. Şubatın başında 95 TYT ve 50 AYT netine sahiptim. Ancak 6 şubat depreminden sonra hem evimi hem şehrimi kaybettim ve başka bir ile taşınmak zorunda kaldım. 4 aydır yaşadığım şehirde okuluma devam ediyorum ancak ne motivasyonum ne de çalışma isteğim kalmıştı. Şu an da abimle tek başıma yaşıyorum ve YKS için aylardır hiçbir şey yapmadım.

Depremzedeler için ayrılan kontenjanların açıklanmasının ardından çok istediğim tıp bölümüne benim için bir ışık yandı. Eğer 35 günümü çok düzgün ve kıymetli geçirirsem 50K'ya girebilir ve depremzede kontenjanından tıp fakültesi yazabilirim.

Bu konuyu açma amacım ise tamamen 35 günlük serüvenimde sizlerin de bana eşlik etmesini istemem. Günlük olarak buraya neler yaptığımı yazacağım ve sınava kadar neler olacak göreceğiz. En son TYT netim 76 ve en son AYT netim 33. kaldı 35 gün!
İlk olarak geçmiş olsun TYT ve AYT'ye ne zaman çalışmaya başlamıştın ve günde kaç saat çalışıyordun yardımcı olursan sevinirim.

Yapabilirsen tebrik ederim ama zor. 35 günde yapılmayacak olmasından değil de aylardır düzgün çalışmamış biri bi anda oturup günde 8 9 saat çalışamaz.

Depremzede olmasanızda 50K yaptığınızda tıp geliyor mu tam anlamadım da
Yok hocam depremzede kontenjanından dolayı tıp barajı olan 50K'yı geçersem özel üniversitelerde burslu bir şekilde kontenjam hakkım var.
Beraber basalım kardeşim. Kariyer rekorlarım 103.5 74. BAS. Göreyim seni de 100 e 70 lerde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Basacağız basacağız! Tekrardan 95 TYT 54 55 AYT'nin üstüne çıkma zamanı.
İlk olarak geçmiş olsun TYT ve AYT'ye ne zaman çalışmaya başlamıştın ve günde kaç saat çalışıyordun yardımcı olursan sevinirim.
Teşekkür ederim, TYT ve AYT'ye Eylül ayında başladım ve gece gündüz demeden sadece ders çalışıyordum. Nereden ne kapabilirsem şeklindeydi çalışmam. 5 saat uyuyor kalan vakitte okul ve derste geçiyordu. Kaçıncı sınıfsınız?
Yapabilirsen tebrik ederim ama zor. 35 günde yapılmayacak olmasından değil de aylardır düzgün çalışmamış biri bi anda oturup günde 8 9 saat çalışamaz.
Öyle hocam ama asla hiçbir başarı kolay kazanılmaz değil mi? 3 ay öncesine kadar çok güzel bir çalışmam vardı ancak şuan 3 aylık bir çöküntüdeyim. Deneyelim şansımızı, hiç olmazsa denedik de olmadı deriz değil mi?

Ben de AYT'yi toparlamaya çalışıyorum. TYT en yüksek 88 gördüm ama AYT'm iyi değil pek. Elazığlıyım. Kontenjandan ben de yararlanıyorum. Fırat Üniversitesi yazılım mühendisliği için ter dökeceğim. Benim AYT'm 25 civarı. Çünkü sağlam 11. sınıf temelim yoktu. Bu arada 50 bine girdiğiniz anda tıp gelir büyük ihtimal.

Bu kontenjan işi çok iyi oldu. Son bir ay. Asılırsak bu serüven tamamına erecek inşAllah. Deprem için de geçmiş olsun. 🙏

Ben de AYT'yi toparlamaya çalışıyorum. TYT en yüksek 88 gördüm ama AYT'm iyi değil pek. Elazığlıyım. Kontenjandan ben de yararlanıyorum. Fırat Üniversitesi yazılım mühendisliği için ter dökeceğim. Benim AYT'm 25 civarı. Çünkü sağlam 11. sınıf temelim yoktu. Bu arada 50 bine girdiğiniz anda tıp gelir büyük ihtimal.

Bu kontenjan işi çok iyi oldu. Son bir ay. Asılırsak bu serüven tamamına erecek inşAllah. Deprem için de geçmiş olsun. 🙏
Hadi bakalım hocam göreceğiz neler olacak. Ayrıca teşekkür ederim size de geçmiş olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı