35 Mbps internet 1-2 Mbps veriyor

Takemura

Hectopat
Daha fazla  
Normalde 35 Mbps olan internetim şu anda ölçünce 1-2 Mbps olarak gözüküyor. Aynı şeyi telefonda da denedim yine aynı çıktı. Bilgisayarım kablo ile internete bağlı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1679488675247.png

1679488661246.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Mbps'nin 8E bölünmüş hali indirme hızına eşit oluyor diye biliyorum.

Modeminizde ki DSL Tanılama bölümünde bulunan hat değerlerinin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Normalde 35 Mbps olan internetim şu anda ölçünce 1-2 Mbps olarak gözüküyor. Aynı şeyi telefonda da denedim yine aynı çıktı. Bilgisayarım kablo ile internete bağlı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 1710659

Eki Görüntüle 1710658

Müşteri hizmetleriyle iletişime geçin sorun onlardan kaynaklı sanırım upload da bir sıkıntı yok çünkü. Altyapı ile alakalı değil gibi.
Sizin dediğiniz farklı, dediğiniz gibi olsaydı steamda 3-4 değerlerini görmesi gerekirdi.

hocam normalde steamdan 4 mb indiyiyordu şu anda kb lerde.

Müşteri hizmetleriyle iletişime geçin sorun onlardan kaynaklı sanırım upload da bir sıkıntı yok çünkü. Altyapı ile alakalı değil gibi.

Sizin dediğiniz farklı, dediğiniz gibi olsaydı steamda 3-4 değerlerini görmesi gerekirdi.

Modeme bi reset attım şimdi 5 mbps ye çıktı ama bu da yeterli değil. Müşteri hizmetlerini aramadan başka bir şekilde yapmanın yolu var mı

Hocam normalde Steam'den 4 MB indiyiyordu şu anda KB'lerde.

Modeme bir reset attım şimdi 5 Mbps'ye çıktı ama bu da yeterli değil. Müşteri hizmetlerini aramadan başka bir şekilde yapmanın yolu var mı?

Yok gibi TurkNet mi? Aynısı benim de başıma geliyor format vs atıyorum bazen düzeliyor bazen düzelmiyor aradıktan sonra hızım geri eski haline 80'lere geri çıkıyor. Pek bizim elimizde olan bir şey değil.

Modeminizde ki DSL Tanılama bölümünde bulunan hat değerlerinin ekran görüntüsünü atar mısınız?

1679490607192.png

Hocam burayı diyorsunuz sanırım ama hatırladığım kadarıyla eskiden buraya 35 yazıyordu

Yok gibi TurkNet mi? Aynısı benim de başıma geliyor format vs atıyorum bazen düzeliyor bazen düzelmiyor aradıktan sonra hızım geri eski haline 80'lere geri çıkıyor. Pek bizim elimizde olan bir şey değil.

Vodafone hocam

Burayı kastetmemiştim ama modeme gelen hızın 9.6 Mbps olduğu açıkça belli. Müşteri hizmetlerini arayıp konuşmanız lazım.

Tamamdır o zaman 1 saat içerisinde falan ararım umarım düzelir

Müşteri hizmetlerini aradım modeminize güncelleme gönderiyorum dedi ardından biraz bekletip telefonu yüzüme kapattılar. Şu anda internet hızım bu şekilde gösteriyor ama Steam'de falan olan indirmelerde zerre fark olmadı. Zar zor 1 mb/s hızında indiriyor. Bunu nereden düzeltebilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

1679501378332.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı