35 Mbps internet oyun yüklerken 2.20 ile indiriyor

bukoo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : Sapphire Pulse Rx 6700
İşlemci : İntel Core İ5 11400f
Anakart : Gigabyte H510M-H
Ram : Gskill Ripjaws 16 GB 3200mhz
SSD : Adata 500GB Legend 750 NVMe M.2 SSD
Arkadaşlar biz yeni bir internet aldık 35 Mbps fiber internet Türk Telekom RDR 2 indiriyorum fakat 2,15 MB ile indiriyor bunun nedeni nedir çoğu kişi 3 ile 4 arasında olması gerektiğinden bahsetti bir de fiber ve HiperNet arasındaki fark nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 100 alıyorum, oyun indirirken 9 MB/SN indiriyor. Basit bir hesapla senin internetin için normal değer 3.2 - 3.7 MB/SN olmalı. İnternetin modeme gelip wi-fi ile etrafa yayması da LAN'a gelen internet hızını bir nebze düşürüyor olabilir.

Hocam ne yazık ki GSM şirketlerinin o 24MB, 50MB dedikleri hızlar yükleme hızlarıdır. İndirme hızları farklıdır ve bu hızlar çok çok daha düşüktür. Sözgelimi benim paket 50MB 1 yıl taahhütlü diye geçiyor. Ama 50MB sadece yükleme hızı (Siteleri yükleme, görüntülü görüşmeler vb.) Ama indirme hızım 4MB/Sn.

Hocam ne yazık ki GSM şirketlerinin o 24MB, 50 MB dedikleri hızlar yükleme hızlarıdır. İndirme hızları farklıdır ve bu hızlar çok çok daha düşüktür. Sözgelimi benim paket 50 MB 1 yıl taahhütlü diye geçiyor. Ama 50 MB sadece yükleme hızı (Siteleri yükleme, görüntülü görüşmeler vb.) Ama indirme hızım 4MB/Sn.

Mbps ve MB/s farklı şeyler ondan. En iyi şartlarda "Mbps" değeri yani size GSM şirketinin belirttiği değer sizin indirme hızınızın 8 katı olmalı.
Örnek: 16Mbps internet paketiyle 1.5-2.0MB/s

Arkadaşlar biz yeni bir internet aldık 35 Mbps fiber internet Türk Telekom RDR 2 indiriyorum fakat 2,15 MB ile indiriyor bunun nedeni nedir çoğu kişi 3 ile 4 arasında olması gerektiğinden bahsetti bir de fiber ve HiperNet arasındaki fark nedir?
netspeed 35mbps paket kullanıyorum, indirme hızı sabit 4mb

epic gameste mi sorun var anlamadım xbox gamepassten oyun yüklemeyi denedim ordan 3.5 4 4.5 aarası oynuyor ama epicte 2,5 gibi

veya aile korumasından rdr2 için interneti az kullanıyor olabilir mi

Yeni konular

Geri
Yukarı