35 Mbps internet paketim olmasına rağmen 20 Mbps alıyorum

squaddie.qw

Centipat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
35 Mbps internetim var ancak son 2 haftadır 19-20 Mbps aralığında gidip geliyor. Müşteri hizmetlerini aradım ekip yolladılar geldi hiçbir şeye bakmadan modemin Wi-Fi kartımı yalan olmasın öyle bir şeyi yanmıştır modemi değiştirceksen 720 lira dedi ben de değiştirmedim. Sizce doğru mu söylüyor modemde mi sıkıntı var yoksa altyapıda bir sorun olabilir mi? Ethernet kablosuyla 32 alıyorum anca YouTube videolarını 720p de bile açmıyor eskiden televizyondan 4K bile izleyebiliyordum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230408-235710_Speedtest.jpg
    Screenshot_20230408-235710_Speedtest.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_20230408-235755_Trk Telekom.jpg
    Screenshot_20230408-235755_Trk Telekom.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 46
Tavsiyem evinize ekip yönlendirmeleri olur bende de aynısı oluyor 35 MB paketim var ölçüm yapınca 50 MB gösteriyor fakat 20 24 arası alıyorum ekip evime gelip ölçüm yaptığında evimin kutuya uzak olduğunu o yüzden verim alamıyormuşum.

Tavsiyem evinize ekip yönlendirmeleri olur bende de aynısı oluyor 35 MB paketim var ölçüm yapınca 50 MB gösteriyor fakat 20 24 arası alıyorum ekip evime gelip ölçüm yaptığında evimin kutuya uzak olduğunu o yüzden verim alamıyormuşum.

Hocam ama kutuyada uzak değilim hemen camımın önünde.

35 Mbps internetim var ancak son 2 haftadır 19-20 Mbps aralığında gidip geliyor. Müşteri hizmetlerini aradım ekip yolladılar geldi hiçbir şeye bakmadan modemin Wi-Fi kartımı yalan olmasın öyle bir şeyi yanmıştır modemi değiştirceksen 720 lira dedi ben de değiştirmedim. Sizce doğru mu söylüyor modemde mi sıkıntı var yoksa altyapıda bir sorun olabilir mi? Ethernet kablosuyla 32 alıyorum anca YouTube videolarını 720p de bile açmıyor eskiden televizyondan 4K bile izleyebiliyordum.

Ethernet kablosu ile 32 alıyorsanız sorun Wi-Fi'den kaynaklanıyordur yani modemden. Zaten 4-5 gibi Mbps kayıpları doğal bir şey.

Ethernet kablosu ile 32 alıyorsanız sorun Wi-Fi'den kaynaklanıyordur yani modemden. Zaten 4-5 gibi Mbps kayıpları doğal bir şey.

Yani bunun modemi değiştirmekten başka çözümü yok mudur?

Ama Ethernet ile de 32 aldığım halde videolar açılmıyor.

Yani bunun modemi değiştirmekten başka çözümü yok mudur?

Sorun sadece bir cihazdan değil ise sorun modemden kaynaklı. Güncelleme vs yapmayı denediniz mi? Modem çok mu uzak? Değerler ile oynadıysanız fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin. Altyapı sorunu olması da muhtemel ancak yüksek ihtimalle sorun modemden kaynaklı. Dediğim gibi onları deneyin olmadı modem değiştirmeyi denemek lazım.

geçen ayın Faturasini odemedigin için olabilir ödemediği de düşüyor , ödediysen alt yapıyı kontrol et oda düşmüş olabilir veya kablolarda sıkıntı olabilir bu modemi sıfırlayıp dene

Yeni konular

Geri
Yukarı