35 Mbps internet saniyede kaç MB indirmeli?

12Mbps az mıdır? 2021 yılında.

Dostum ben 8 dowload 3 upload paketli bir internet kullanıyorum ve Speedtest yaptığımda.

[ resim_2021-04-21_115542.png

Sonuçlar böyle bir şey indirirken 500KB falan indiriyorum elinizdekine şükredin 😞

Çok az. Bütçeniz varsa arttırmalısınız. Bende 24mbps var arttırmak istiyorum ama 50mbps için ayda 160 lira gibi rakamlar istiyorlar.
Sağ ol cevabın için babamla konuşur hallederim inşallah. Bir eşy daha sormak istiyorum 16Mpbs internet aldık sözde ama speedtest den sonuçlarım 12Mpbs download ve 0.60Mpbs uploadım var.
Bu kadar fazla droplu gelmesi normal mi?
Dostum ben 8 dowload 3 upload paketli bir internet kullanıyorum ve Speedtest yaptığımda.

[Eki Görüntüle 984991

Sonuçlar böyle bir şey indirirken 500KB falan indiriyorum elinizdekine şükredin 😞
Hocam ama gerçekten 12Mpbs bile az sen 12 ye geçsen çok mutlu olacağını düşünmüyorum. Geçmiş olsun umarım arttırabilirsin.

12Mbps az mıdır? 2021 yılında.

Evet azdır. Söylediğim gibi GTA 5 21 saatte iniyor ancak.
24 kullanıyorum ben. Fiyatı çok tuzlu çünkü.
Singapur'da 2Gbps internetin 65 dolar mesela. Ama Türkiye'de ISS'ler aşırı yüksek fiyat koyuyor.

Sağ ol cevabın için babamla konuşur hallederim inşallah. Bir eşy daha sormak istiyorum 16Mbps internet aldık sözde ama Speedtest'den sonuçlarım 12Mbps download ve 0.60Mbps uploadım var.

Bizde ADSL'yken 20Mbps maksimum 17 geliyordu. Upload ta 0.55'Ti. Mümkünse VDSL'ye geçin.

[Eki Görüntüle 984991

Hocam o hız ne? Upload Download'ın 2 katı. 192.168.1.1 üzerinden gelen hıza bakmanızı öneriyorum.

Sağ ol cevabın için babamla konuşur hallederim inşallah. Bir eşy daha sormak istiyorum 16Mpbs internet aldık sözde ama speedtest den sonuçlarım 12Mpbs download ve 0.60Mpbs uploadım var.

Hocam ama gerçekten 12Mpbs bile az sen 12 ye geçsen çok mutlu olacağını düşünmüyorum. Geçmiş olsun umarım arttırabilirsin.
Eğer kablo bağlamıyorsan ya da modem eskiyse 12 gelmesi normal mesela bana da ethernet kablosuyla bağlamama rağmen 20-22 arası geliyor.

Hangi platformdan? Ben 24Mbps ile 2.9-3.0 indiriyorum (Türk Telekom moment).
3Mbps kayıp olduğunu düşünürsek 4MB/s hızda indirmesi gerekmekte. Fakat mesela bende Epic Games'ten indirirken 1.5MB/s Steam'den indirirken 2.5 ile 2.9 arasında dolaşıyor.

Maalesef. 12 değil 8'e böleceksiniz.

Ne için kullanacağınıza bağlı olarak değişir. Mesela o internetle GTA 5 indirmek işkence olur.
Sabit 12Mbps yani 1.5MB/s ile indirirseniz 20 saat 40 dakika 46 saniyede inecektir.

Epic gamestende Steam'den de 2.5 üzerine çıkmadı hiçbirzaman.
Speedtest'ten hız testi yapıp atabilir misiniz?
1619004750253.png

Yeni konular

Geri
Yukarı