35 Mbps VDSL için hat değerleri yeterli mi?

kuzgun521011

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, 16 Mbps'lik yalın internet kullanmaktayım. İnternet hızımı 35 Mbps'ye çıkarmak istiyorum. Aşağıya koyduğum hat değerlerimin ve santral mesafesine göre 35 Mbps'lik hızın ne kadarını alabilirim? Bu konularda pek fikir sahibi olmadığımdan hat değerlerime bakarak öncelikle neler yapmam gerektiğini yazar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2021-03-24 131405.png

Ekran görüntüsü 2021-03-24 132706.png

Merhabalar, 16 Mbps'lik yalın internet kullanmaktayım. İnternet hızımı 35 Mbps'ye çıkarmak istiyorum. Aşağıya koyduğum hat değerlerimin ve santral mesafesine göre 35 Mbps'lik hızın ne kadarını alabilirim? Bu konularda pek fikir sahibi olmadığımdan hat değerlerime bakarak öncelikle neler yapmam gerektiğini yazar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 938200

Eki Görüntüle 938201

Hattın VDSL destekliyorsa alırsın. Desteklemiyorsa 16 da kalırsın.

VDSL tarafında genelde alt yapına bağlı olarak (binadaki kutunun ve dairene gelen kablonun eski ya da yeni olmasına göre değişiyor) 2-3 Mbps'lik bir kayıp olabiliyor. Yani 32 ya da 33 Mbps hız alırsın.

Peki benim SNR margin değerim sürekli oynamakta. En yüksek 8.6 değerini görüyor. Gün içerisinde 5 küsür değerlere kadar düşebiliyor. Bina daha 3-4 senelik olduğundan iç tesisatı değiştirmeyi düşünmemiştim. Telefon prizini söktüğümde cat 3 kablo kullandıklarını gördüm. Acaba ankastreden modeme gelen kabloyu değiştirsem margin değeri ne düzeyde artar? Bu artış benim alabileceğim hız değerini ne kadar etkiler?

Yeni konular

Geri
Yukarı