350.000 TL Araç Önerisi

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Herkese selamlar bir aydır bu fiyat arasında "Manuel, Benzin/LPG, 200 bin altı, piyasası olan" bir araç arayış içindeyim ama hiçbiri içime sinmiyor. Genelde yoğunluk verdiklerim;
  • 2013 Focus 1.6 125 HP
  • 2013-2014 Corolla 1.33 100 HP
başka model bulamadım bunlara da artık piyasanın getirisi bu fiyatlar hakediyor mu ? Turbolu yüksek kilometre araçlarda turbo sıkıntı verir korkusu var. Yok ÖTV indirimi yok ilk 6 ay araç satışı yasak yasaları geldiği zaman aşağı doğru çok az da olsa bir eğilim olur mu ?
Ev fırsatı olduğunda da aracımı 1 ay içinde satabilir miyim ? Tarzı düşünceler yüzünden bir türlü araba alamadım. Sizin tavsiyelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum paylaşırsanız çok sevinirim.
4 kişilik bir aileyiz kardeşimle ben 1.85 olduğumuz için küçük arabalar düşünmüyoruz. Maksimum 350 çıkabiliriz kredi ile yoksa 330 civarı bir bütçemiz var ona dikkatle değerli görüşlerinizi paylaşırsanız tekrardan çok sevinirim, teşekkürler.

Çok uzun yol yapmıyoruz ama bu araca sığabilir miyiz ve en az 100 HP olsa daha iyi olurdu.

Çok fazla araba değişimi yaptık ailemde bende ama cidden yakında çevrede gördüğüm polo gibi araçların piyasası hızlı. Bende 182 boy ve 92 kg biri olarak binmiştim koltuğu ufak ayarlar ile çok rahat biniliyor. Hatta uzun yol bile yaptım küçük araçlarla kötü değil güç olarak uzun yol için bir tık az gelebilir. Ama uzun yol çok yapmıyorsanız işinizi çok rahatlıkla görür elinizden çıkartmak istediğiniz zaman 2 hafta 1 ay içerisinde piyasa fiyatına göre hızlı satılır.

Herkese selamlar bir aydır bu fiyat arasında "Manuel, Benzin/LPG, 200 bin altı, piyasası olan" bir araç arayış içindeyim ama hiçbiri içime sinmiyor. Genelde yoğunluk verdiklerim;
  • 2013 Focus 1.6 125 HP
başka model bulamadım bunlara da artık piyasanın getirisi bu fiyatlar hakediyor mu ? Turbolu yüksek kilometre araçlarda turbo sıkıntı verir korkusu var. Yok ÖTV indirimi yok ilk 6 ay araç satışı yasak yasaları geldiği zaman aşağı doğru çok az da olsa bir eğilim olur mu ?
Ev fırsatı olduğunda da aracımı 1 ay içinde satabilir miyim ? Tarzı düşünceler yüzünden bir türlü araba alamadım. Sizin tavsiyelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum paylaşırsanız çok sevinirim.
4 kişilik bir aileyiz kardeşimle ben 1.85 olduğumuz için küçük arabalar düşünmüyoruz. Maksimum 350 çıkabiliriz kredi ile yoksa 330 civarı bir bütçemiz var ona dikkatle değerli görüşlerinizi paylaşırsanız tekrardan çok sevinirim, teşekkürler.
Vay be birkaç ay öncesine kadar sıfır 2022 Corolla 360-370 bindi...

• 2013 Focus 1.6 125 HP
Hocam ÖTV muafiyeti raporu mevzusunu araştırmanızı öneririm.Akrabalar arasında engeli olan birisi varsa onun engel raporu ile 450.000 TL'yi geçmeyecek şekilde araba alabiliyorsunuz ve ötvden muaf tutuluyorsunuz.Araştırın bir hatta daha da yükselecek bu 450 bin TL sınırı galiba.

Evet Polo küçük gelir bizim aileye, uzun yol genelde Ankara'ya yapıyoruz ortalama 200 KM uzaklıkta.
Polo'ya o boylarda bir aile sığmaz.

Astra J düşünebilirsiniz. 1.4 Turbo modeli. Biz 1.80-1.85 boylarında 5 kişi sığıp 150 KM yol yapmıştık tek günde. Gayette rahattık.
Astra J kasaları araştırdım biraz ağır olduklarını biliyorum buradaki bir kaç komşum da alıp sattı. O yüzden Corolla daha avantajlı geliyor bana.

1.6 modelleri ağır olabilir ama benim arkadaşımda 1.4 Turbo 140 HP modeli vardı. Motoruna göre biraz yavaş hızlanıyor ama tatmin edici. Yol tutuşu da baya iyi.

Corolla hoş araba da motoru hiç tatmin edici değil. Keyifli bir araba değil kısacası bence. Ha ama Astra'dan çok daha az sorun çıkartacaktır. Parçaları Astra'dan pahalı ama sorun çıkarma potansiyeli daha düşük. Bir de 1.33 motor bana küfür gibi geliyor. Ülkenin şartları maalesef.

Geri
Yukarı